Wakacje w kamperze? Świetny pomysł!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 19:13
To wcale nie jest takie drogie, a wspomnienia mogą być bezcenne. Pomysł przypadnie do gustu nie tylko rodzinom z dziećmi, ale także studentom. Całe mieszkanie da się bowiem bez problemu spakować na 14 mkw.
Audio
  • Wakacje w kamperze - materiał Dominika Olędzkiego

Jak wygląda życie w kamperze? Tu wszystko zaprojektowane zostało w taki sposób, by na niewielkiej samochodowej przestrzeni zmiesić jak najwięcej elementów, które potencjalnym podróżnikom ułatwią życie. W większości kamperów będzie więc kuchnia i toaleta. A w oknach firanki.

- Drzwi mają w środku okno, by dopuszczać do wnętrza pojazdu jak najwięcej światła, są też blokowane zatrzaskami, by podczas podróży się nie otwierały – tłumaczy Anna Jakimiak, która prowadzała redaktorów Czwórki po czteroosobowym kamperze PLA S695. – W środku jest małe mieszkanie. Można się tu wygodnie wyspać, zrobić sobie kawę, ugotować zupę, popracować przy komputerze, a nawet… zaprosić znajomych na mecz.

Kamper ma również tę zaletę, że podczas jazdy nie trzeba w nim siedzieć grzecznie w fotelach z zapiętymi pasami. Można robić dużo znacznie ciekawszych rzeczy.

Jakich? Dowiedz się więcej, słuchając całego materiału reporterskiego Dominika Olędzkiego. Obajrzyj także wnętrze kampera PLA S695, klikając w ikonkę kamery.

(kd)

Czytaj także

Polak na wakacjach: jedzie na Mazury, pije i bawi się do świtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 19:52
Gdzie najchętniej spędzamy wakacje i jakie są nasze główne grzechy? O tym wszystkim opowiemy na podstawie sondaży. Zapraszamy na nowy cykl "Sondażownia", który obnaży prawdziwe oblicze Polaków. Tych na wakacjach i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalne pamiątki z wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:22
Lecisz na wakacje do Afryki? Pamiętaj, że nie wszystko, co kupisz albo choćby znajdziesz na plaży i uznasz za świetną "pamiątkę” będziesz mógł stamtąd wywieźć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robisz ze zwierzętami, gdy jedziesz na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 15:20
Kot z obciętą nogą w parcianym worku na polu, szczeniaki w reklamówce na czubku drzewa, pies wyrzucony z pędzącego samochodu w zawiązanym worku na śmieci - oto pomysły Polaków wyjeżdżających na urlop...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa na wakacje: multikulturowość Wilna

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 08:20
Co warto zobaczyć na Litwie, oprócz zabytków z Wilna? Do zwiedzania tego wyjątkowego kraju w Czwórce zachęcał Romuald Mieczkowski, wilnianin, przewodnik, pisarz, poeta, świetnie znający wszystkie zakamarki tego miasta.
rozwiń zwiń