Tauron Nowa Muzyka po raz dziewiąty!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 13:00
Ideą Festiwalu Tauron Nowa Muzyka jest, by zaprezentować polskiej publiczności to, co najciekawsze i śweże we współczesnej muzyce. O sukcesie połączenia nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem Górnego Śląska, świadczy coraz większa liczba odwiedzających imprezę.
Audio
  • O 9. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka opowiada Daniel Wahl (Czwórka/Stacja Kultura)
Tauron Nowa Muzyka po raz dziewiąty
Foto: Glow Images/East News

- W tym roku festiwal rozpoczyna się w kościele przy ulicy Mikołowskiej w centrum Katowic. Startujemy koncertem specjalnym zespołu Sorry Boys z towarzyszeniem chóru gospel oraz występem Sohna - wyjaśnia Daniel Wahl, reprezentujący organizatorów Taurona Nowej Muzyki. - Festiwal przy każdej swojej edycji stara się penetrować przestrzenie miejskie w różny sposób. Za każdym razem proponuje nowe i ciekawe lokalizacje. Koncert zamykający imprezę odbedzie się w Fabryce Porcelany. Jest to zupełnie dziewiczy obiekt, który organizatorzy starają się przygotować, żeby pokazać go szerokiej publiczności.

Czytaj także: Kelis - artystka, którą wszystko inspiruje<<<

Festiwalowi towarzyszy szereg innych imprez. Między innymi odbędą się warsztaty muzyczne z Ableton Lab, jak i zajęcia dla dzieci, podczas których malcy stworzą wioskę piracką oraz elektro-szanty. Ponadto sklep Geszeft w ramach Tauron Nowa Muzyka organizuje strefę mody i dizajnu, gdzie uwaga będzie skupiona na promocji śląskich marek, producentów i sklepów.

Scenę TNM rozgrzeją m.in Kelis, Whomadewho, Neneh Cherry & Rocketnumbernine oraz wielu innych znakomitych muzyków.

9. edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka potrwa pomiędzy 21-24 sierpnia w Katowicach.

Aby dowiedzieć sie więcej o festiwalu, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Stacja Kultura".

bc, ac

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj historię teatralnym szlakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 15:00
Dzięki Europejskiemu Szlakowi Teatrów Historycznych mamy możliwość odwiedzić ważne teatry na jedenastu zróżnicowanych trasach od Morza Czarnego, aż po kraje nordyckie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Sawka: rysownik ma pełną władzę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:45
Jest uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich rysowników. Satyryczne, kąśliwe ilustracje Henryka Sawki opisują rodzimą rzeczywistość od wielu lat, bawiąc kolejne pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przestrzeń opisana dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 16:00
"Dźwięczność. Warsztaty z Zorką Wollny i Anią Szwajgier zakończone krótkim koncertem” to letni projekt organizowany przez Gdańską Galerię Miejską. Spotkania uwieńczy "koncert” opisujący przestrzeń dźwiękami przygotowanymi przez duet artystek wraz z uczestnikami warsztatów.
rozwiń zwiń