"Dekalog" inspiruje. Nakręć film!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 17:52
Wspaniali twórcy kina inspirują od lat. Fundacja Legalna Kultura zachęca, by sięgnąć do twórczości Krzysztofa Kieślowskiego i nakręcić film.
Dekalog inspiruje. Nakręć film
Foto: Pixabay/moleshko

Naszym gościem będzie Rafał Pawłowski z Fundacji Legalna Kultura, który opowie o konkursie "Zainspiruj się 'Dekalogiem' Krzysztofa Kieślowskiego i nakręć 'Krótki film o legalności". 

Rozstrzygnięcie tego Konkursu nastąpi podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września 2016 roku.

W "Stacji Kultura" porozmawiamy również z Katarzyną Drewnowską-Toczko, rzeczniczką prasową Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu, która zaprosi na spotkanie pt: "Po co nam komedie romantyczne? Czego brakuje współczesnym polskim komediom? Co na ich temat powiedziałby Stanisław Bareja?"

***

Na audycję Stacja Kultura w środę (29.06) o godz. 10.00 zaprasza Michał Piwowarek.

pj/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Szapołowska: Kieślowski do emocji podchodził z matematyczną precyzją

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 13:00
Od premiery "Krótkiego filmu o miłości" mija 25 lat. Okazuje się, że obraz Krzysztofa Kieślowskiego nie stracił nic na swej wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Edward Nożycoręki został królem grilla?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:50
- Bohater filmu Tima Burtona, jak to zwykle w przypadku obrazów tego reżysera bywa, był wyjątkowy. Co prawda miał problemy z jedzeniem, za to z kebabem poradził sobie rewelacyjnie - mówi Magda Maksimiuk, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń