11 listopada w Warszawie spotkasz Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:03
To właśnie jego życiu i twórczości dedykowany jest program 11. Przystanku Niepodległość. - Każdego roku szukamy tematu przewodniego, a tym razem jest to Henryk Sienkiewicz ze względu na obchodzony właśnie rok pisarza - mówi Gabriela Sierocińska-Dec z Muzeum Historii Polski.
Audio
  • 11. Przystanek Niepodległość - jakie niespodzianki w programie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Henryk Sienkiewicz - jego twórczość i życie jest w tym roku tematem przewodnim 11. Przystanku Niepodległość
Henryk Sienkiewicz - jego twórczość i życie jest w tym roku tematem przewodnim 11. Przystanku Niepodległość Foto: CAF-archiwum/PAP

Gabriela Sierocińska-Dec Gry miejskie 11. Przystanku Niepodległość pomogą nam odświeżyć sobie twórczość Sienkiewicza

Głównymi atrakcjami tegorocznej edycji Przystanku są gry miejskie - dla dzieci, dla dorosłych, dla graczy wytrawnych i dla tych, którzy chcą po stolicy po prostu pospacerować. Z jednej strony, będzie można poznać Warszawę Sienkiewicza - pisarza, ale też działacza społecznego i niepodległościowego. Z drugiej natomiast, uczestnicy Przystanku będą mogli odwiedzić miejsca stolicy szczególnie z walką o niepodległość związane.

Obowiązkowym punktem wydarzenia jest wystawa "Małe Wielkie Historie" - podsumowanie trwającej w całej Polsce akcji zbierania pamiątek do wystawy stałej Muzeum Historii Polski. W warszawskiej galerii Kordegarda pokazane zostaną najciekawsze eksponaty podarowane Muzeum, a wśród nich amatorski dokument nakręcony przez pracownika ambasady Królestwa Szwecji w Warszawie, jesienią 1939 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której zdradzamy jak można się zapisywać na wybrane wydarzenia 11. Przystanku Niepodległość.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Gabriela Sierocińska-Dec (Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 7.11.2016

Godzina emisji: 10.08

jsz/kul

    

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Warszawa w budowie" - willa czy wielka płyta?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 13:13
Tematem przewodnim ósmego już festiwalu "Warszawa w budowie" jest mieszkalnictwo. - Hasło "wreszcie we własnym domu" zostało zaczerpnięte z kampanii "Artyści dla Rzeczpospolitej" z czasów rządów Tadeusza Mazowieckiego - mówi Szymon Maliborski z Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plan filmowy od kuchni na Chełmskiej 21

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:16
- To jeden z najbardziej filmowych adresów w Polsce, od trzech lat także kojarzony z działalnością edukacyjną - mówi w Czwórce Monika Soroka, koordynatorka działań edukacyjnych warszawskiej WFDiF.
rozwiń zwiń