Poznań Design Festiwal. Woda w projektowaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:39
- Koncepcja trzyletniego cyklu "Poznań miasto żywiołów" narodziła się przy składaniu wniosku o dofinansowanie. W tym roku przewodnim żywiołem będzie woda, następnie bioróżnorodność i ziemia, a w 2019 powietrze i wszystko, co efemeryczne - tłumaczyła dyrektorka Poznań Design Festiwal Andżelika Jabłońska.
Audio
  • Poznań Design Festiwal - edycja "nad rzeką" (Stacja Kultura/Czwórka)
Widok na Wartę i katedrę poznańską
Widok na Wartę i katedrę poznańskąFoto: gkordus/Shutterstock.scom
Sprawdź też:
film 1200.jpg
Poznań jak Hollywood? "Filmowcy pokochali to miasto"

Hasło przewodnie odbywającego się od 12 do 20 maja festiwalu to "Urzeczeni". - W tym roku jesteśmy blisko wody. Ona nie tylko inspiruje projektowanie, lecz także jest jego materią. Chcemy pochylić się nad wątkiem rzeki i wody w przestrzeni miejskiej - podkreśliła Andżelika Jabłońska. - Jednym z naszych celów jest pokazanie społecznych mikroinicjatyw, które mogą zmienić formę przebywania nad rzeką - dodała.

Z okazji Roku Wisły tym razem Poznań Design Festiwal obejmie także Warszawę, gdzie odbywać się będzie pod hasłem "Uwodzeni". - Chcemy być jeszcze bliżej miasta, innych ośrodków i odbiorców - przekonywała Andżelika Jabłońska. W rozmowie z Tomaszem Sosnowskim dyrektorka festiwalu zdradziła szczegóły programu wydarzenia, a także, co z jego okazji zakwitnie na placu Wolności w Poznaniu.

Poznań Design Festiwal objęty jest Czwórkowym patronatem.

Posłuchaj też:
Stryowski-Flisacy_nad_Wisla[1] 1200x660.jpg
"Kiedyś Wisła była internetem i autostradą"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Tomasz Sosnowski

Data emisji: 9.05.2017

Godzina emisji: 10.41

jsz/jp

Czytaj także

"Kiedyś Wisła była internetem i autostradą"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 14:20
- W folklorze spławiających się Wisłą flisaków zafascynowała mnie, m.in., ich charakterystyczna "lingua franca", czyli swoisty język, którym mogli się porozumiewać. W warunkach polskich chodziło przede wszystkim o mieszanie się folkloru różnych ziem - tłumaczył w Czwórce Grzegorz "Świtza" Świtalski z zespołu Hambawenah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartosz Chmielewski. Pisze piosenki inicjacyjne

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 12:50
Swoją twórczością dla Muzyki Końca Lata i Jezior przekazuje pewien rodzaj emocji, niezależny od tego, czy jest się nastoletnim chłopakiem czy dziewczyną. - Zdarzało nam się grać na weselach, dlatego, że nasze piosenki były inicjacyjne dla kilku związków - zdradza w rozmowie z Ulą Kaczyńską piosenkopisarz, wokalista i gitarzysta Bartosz Chmielewski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oglądaj dokumenty i oderwij się od siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:35
- Na festiwalu Millenium Docs Against Gravity proponujemy publiczności oderwanie się od przyzwyczajeń, od tego, co myślą o świecie, a nawet od stereotypów dotyczących samych filmów dokumentalnych - mówił w Czwórce Artur Liebhart, organizator wydarzenia, które od kilkunastu lat obecne jest w kinach w całej Polsce.  
rozwiń zwiń