X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

4 czerwca 1989 roku. "Wtedy wybraliśmy wolność"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:27
- Z 4 czerwca nie pamiętam za wiele. Jako dziecko, od tego momentu zawsze chodziłam z rodzicami na wybory. Pamiętam też Okrągły Stół i panujące u mnie w domu podekscytowanie - wspominała w Czwórce Katarzyna Puchalska, koordynatorka projektu warszawskiego Domu Spotkań z Historią "Wybraliśmy wolność".
Audio
  • Święto wolności. Co przygotował Dom Spotkań z Historią z okazji obchodów upamiętniających pierwsze wolne wybory w powojennej Polsce? (Stacja Kultura/Czwórka)
Warszawa, 4 czerwca 1989 roku. Wybory do Sejmu i Senatu. Na zdjęciu: lokal Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 40 przy ulicy Gubinowskiej
Warszawa, 4 czerwca 1989 roku. Wybory do Sejmu i Senatu. Na zdjęciu: lokal Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 40 przy ulicy GubinowskiejFoto: PAP/Janusz Mazur

Piotr Jakubowski Misją Domu Spotkań z Historią jest popularyzacja najnowszej historii Polski, a 4 czerwca 1989 roku to jedna z ważniejszych dat. Wtedy po nocy totalitaryzmu nastąpiła wolność

Swoimi wspomnieniami z pamiętnego dnia 4 czerwca 1989 roku w Czwórce podzielił się też dyrektor Domu Spotkań z Historią Piotr Jakubowski. - Miałem już wtedy prawa wyborcze. To były moje pierwsze wolne wybory. Byłem wówczas studentem historii i czułem wagę tego momentu. Pamiętam salę gimnastyczną, gdzie wybory się odbywały, karty do głosowania i atmosferę, która wskazywała na to, że dzieje się coś bardzo ważnego - opowiadał.

Aby upamiętnić te wydarzenia, ale także zakorzenić je w świadomości młodego pokolenia, Dom Spotkań z Historią od 2009 roku, czyli 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce, organizuje na początku czerwca projekty i imprezy - wszystkie połączone hasłem "wolności". - Chcemy utrwalić tę datę i to, że 4 czerwca bez przelewu krwi wydarzyło się coś bardzo dla nas ważnego - podkreślała Katarzyna Puchalska.

W tym roku, 4 czerwca na specjalnym koncercie u zbiegu warszawskich ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia zagrają takie muzyczne gwiazdy jak: T. Love, Czesław Śpiewa, Waglewski Fisz Emade, Wojtek Mazolewski i Chaos Pełen Idei z Natalią Przybysz, Wojciech Waglewski, Vienio, Piotr Zioła oraz The Jobers pod dyrekcją Marcina Partyki. Ponadto Dom Spotkań z Historią prowadzi akcję społeczną pod hasłem "Uśmiech historii", a 4 czerwca poznamy też zwycięzcę konkursu "Hasło wolności". Na czym polegają te projekty oraz w jakich warsztatach będzie można uczestniczyć podczas imprezy 4 czerwca - więcej o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Katarzyna Puchalska (koordynatorka projektu warszawskiego Domu Spotkań z Historią "Wybraliśmy wolność"), Piotr Jakubowski (dyrektor Domu Spotkań z Historią w Warszawie)

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultowy serial uwieczniony na muralu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 13:07
- Naszym muralem na warszawskim Ursynowie chcemy oddać atmosferę kultowego serialu "Alternatywy 4" - mówił w Czwórce Bartek Podlewski, grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż po Warszawie z Sinfonią Varsovią

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 14:30
XVII Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka "Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu" to pięć koncertów, podczas których wystąpią nie tylko gwiazdy muzyki klasycznej, ale także jazzu. - To festiwal dedykowany mieszkańcom stolicy. Cztery organizowane przez nas koncerty odbędą się w plenerze - mówiła w Czwórce Nina Dobaczewska, w Orkiestrze Sinfonia Varsovia zajmująca się promocją.
rozwiń zwiń