Od 30 lat przywraca dzieciom dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:01
- Wiedziałam, że chcę stworzyć dla tych dzieci dom, dom rodzinny, w którym będę ja jako mama, a oni jako moje dzieci - mówi Danuta Ulidowicz, bohaterka reportażu "Mistrzyni świata". - Chciałam w to włączyć moją rodzinę, by dzieci mialy dziadka, babcię, wujka, ciocię i kuzynów - dodaje. 
Audio
  • Anna Choszcz-Sendrowska i Danuta Ulidowicz opowiadają o reportażu "Mistrzyni świata" i SOS Wioskach Dziecięcych (Czwórka/Stacja Kultura)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- "Mistrzyni świata" to historia naszej mistrzyni świata, najdłużej pracującej Mamy SOS na świecie, pani Danusi, która przez 30 lat matkowała dzieciom w Biłgoraju, wychowała ich dziewiętnaścioro  - mówi autorka reportażu, Anna Choszcz-Sendrowska. 

Danuta Ulidowicz wspomina radość ze spotkania ze swym pierwszym dzieckiem, moment gdy prysły obawy. - Obawy zawsze są, bo kontakty z drugim człowiekiem zawsze je niosą - przyznaje w Czwórce. - Dziecko jest spontaniczne, chce przytulania, głaskania, poczucia bezpieczeństwa. Mi się udało z pierwszym dzieckiem i obawy dzięki temu zniknęły - dodaje. 

Premiera reportażu "Mistrzyni świata" miała miejsce 17 kwietnia. Jest też częścią kampanii "Szukamy Rodziców SOS. Zastępujemy niezastąpionych". W Czwórce Pani Danusia przyznaje, że nie zawsze było łatwo być Rodzicem w SOS Wiosce Dziecięcej, jednak zawsze czekała na "słoneczko". Wyjaśnia, jak udało jej się przywrócić dzieciństwo swoim pociechom. A na co powinni być przygotowani nowi Rodzice SOS? I co to ma wspólnego z cukinią? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Goście: Anna Choszcz-Sendrowska (reżyserka), Danuta Ulidowicz (mama SOS)

Data emisji: 2.05.2018

Godzina emisji: 11.14

pj/kul

Czytaj także

Akademia szubrawców - kryminalna przeszłość naszych przodków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 15:50
- Międzywojnie wyobrażałam sobie jak ze starych filmów. Jak zaczęłam je badać, okazało się, że w Polsce królowali kasiarze, oszuści, włamywacze i prostytutki, z którymi walczyli oficerowie Policji Państwowej - opowiada Monika Piątkowska, autorka książki "Życie przestępcze w przedwojennej Polsce. Grandesy, kasiarze, brylanty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie stewardesy. Opowieść o domu w niebie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:00
- Ludzie kojarzą nas z roznoszeniem napojów, ale zapominają, że naszym najważniejszym zadaniem jest dbanie o ich bezpieczeństwo - opowiada Olga Kuczyńska, stewardesa i autorka książki "Życie stewardesy".
rozwiń zwiń