X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Empatia, teraz!". Design otwarty na problemy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 14:15
Wystawa "Empatia, teraz!" przemierza Polskę. Swój debiut miała w lipcu, w trakcie Gdynia Design Days, teraz można ją oglądać we Wrocławiu. Galeria Design BWA otwiera ją pod hasłem "Empatyczny dizajn kontra największe errory współczesnego świata".
Audio
  • Michał Bachowski o problemach społecznych wyrażonych w sztuce projektowania (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: rebcenter-moscow/Pixabay

david lachapelle 1200.jpg
Surrealizm i pop-art. Spadkobierca Andy'ego Warhola na jedynej wystawie w Polsce

- Dziś przed projektantami stoją trochę większe wyzwania, niż przygotowanie lepiej zaprojektowanego modelu krzesła czy smartphone'a - mówił Michał Bachowski, kurator wystawy. - Naszym zdaniem umiejętności projektantów mogą być lepiej skanalizowane. W stronę społecznych wyzwań, które przed nami stoją - przekonywał.

Założeniem każdego projektu realizowanego w ramach empatycznego projektowania jest praca według modelu design thinking i posiadanie określonych kompetencji społecznych. Zgłębienie i zrozumienie potrzeb potencjalnych użytkowników designu.

empire state building 1200.jpg
Sztuka czytania z budynków. Co mówi do nas architektura?

- Współcześnie pojęcie empatii jest trochę wypaczone. Wystawa przypomina, że globalne problemy dotyczą świata designu - tłumaczył Michał Bachowski i wyjaśniał, na czym polegają związki projektanta ze współczesnymi problemami migracyjnymi, ubóstwem i zmianami klimatycznymi.

O tym, jakie prace będzie można oglądać w ramach wystawy i w jaki sposób design opowiada na problemy społeczne w rozmowie z kuratorem wystawy. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Michał Bachowski (grafik, kurator wystawy)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 10.40

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pod skórą ilustracji. Sebastian Frąckiewicz o rozmowach z polskimi twórcami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:57
- Ciężko pisze się o sztukach wizualnych słowami. Moja książka uzupełniana jest wywiadami. Tak naprawdę o sztuce mówią w niej jej twórcy. Ja ich tylko odrobinę prowadzę - opowiadał autor książki "Ten łokieć źle się zgina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat artystów to świat podróży. Konkurs to sposób, by do niego dołączyć

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 13:51
- Jeśli ktoś chce wejść w świat sztuki jako artysta, musi zdać sobie sprawę, jak ten świat jest zorganizowany - mówi Marcel Andino Velez, zastępca dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej. - On jest oparty na podróżowaniu, przemieszczaniu się. Konkurs "Artstyczna Podróż Hestii" jest świetnym tego początkiem - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Error. Niech projektant rozwiąże problem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:19
- Myśląc nad hasłem festiwalu - "Error"- początkowo myśleliśmy o błędzie komputera - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days. - Później poszliśmy dalej, sięgnęliśmy do łaciny, gdzie "error" oznacza proces wędrowania, tułania się. W przełożeniu na projektowanie, to proces znajdowania najlepszych rozwiązań - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Sofia, Lublana, Skopje, Zagrzeb

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:40
Stolica Bułgarii - Sofia obfituje w galerie sztuki. Dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek odwiedziła najważniejsze z nich i opowiedziała, co warto tam zobaczyć.
rozwiń zwiń