X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiersze i rysunki Herberta na wystawie w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 19:36
28 lipca minęła 20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Tego dnia w Galerii Plenerowej została otwarta wystawa wierszy i rysunków poety przygotowana przez Fundację im. Zbigniewa Herberta, we współpracy z Muzeum w Łazienkach Królewskich. 
Audio
  • Wystawa prac Herberta w miejscu, które łączy przeszłość z teraźniejszością (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pasja1000/Pixabay

zbigniew herbert pap 1200.jpg
Warszawa, Toruń, Sopot - Herbert w reportażach Czwórki

Zbigniew Herbert pisał nie tylko wiersze i eseje, ale także rysował. Pozostawił prawie 300 szkicowników przechowywanych w Archiwum Herberta w Bibliotece Narodowej. Wybór kilkunastu rysunków jest prezentowany na wystawie.

- Organizując wystawę właśnie w tym miejscu, chcieliśmy wpisać twórczość Herberta w centrum wielkiego, europejskiego miasta, jakim jest Warszawa. Chcemy pokazać, że dziś, w środku metropolii, nadal czyta się wiersze wielkich poetów - mówił prof. Paweł Próchniak, kurator wystawy.

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Jak przekonywał miejsce - Łazienki Królewskie również nie jest przypadkowe. - Łazienki to miejsce, gdzie mieszają się różne porządki. Jest współczesność - mieszkańcy miasta przychodzą tu spędzić czas, pobiegać, ale jednocześnie jest to też miejsce historyczne - punktował gość Czwórki i tłumaczył w jaki sposób miejsce, które zostało wybrane na wystawę prac pisarza, łączy się z jego twórczością.

Co zobaczymy w ramach prezentowanej ekspozycji? Czy wiersze łączą się z rysunkami? Co portretował Zbigniew Herbert? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Zapraszamy także na inne wydarzenia, które przygotowaliśmy z okazji roku Zbigniewa Herberta. Serwis specjalny Polskiego Radia >>> oraz Czwórkowy cykl reportaży przygotowanych przez Beatę Kwiatkowską, która wyruszyła śladami Pana Cogito.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: prof. Paweł Próchniak (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, kurator wystawy)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spuścizna Janusza Korczaka na Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 14:50
W tym roku w Pawilonie Polskim na Biennale w Wenecji, odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszym projektem amerykańskiej artystki Sharon Lockhart. - Sharon od wielu lat współpracuje z Polską, a szczególnie fascynuje ją Janusz Korczak i jego filozofia - mówiła w Czwórce Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Herbert nie lubił fotografii, wolał szkicować

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 16:54
Zbigniew Herbert, znakomity poeta, pisał nie tylko wiersze i eseje, ale także rysował. A właściwie prowadził coś w rodzaju notatek rysunkowych. Pozostawił prawie 300 szkicowników, które są przechowywane w Archiwum Herberta w Bibliotece Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Empatia, teraz!". Design otwarty na problemy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 14:15
Wystawa "Empatia, teraz!" przemierza Polskę. Swój debiut miała w lipcu, w trakcie Gdynia Design Days, teraz można ją oglądać we Wrocławiu. Galeria Design BWA otwiera ją pod hasłem "Empatyczny dizajn kontra największe errory współczesnego świata".
rozwiń zwiń