"Elektrownia" w Radomiu wywołuje efekt "WOW"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:40
XIX-wieczna, neogotycka elektrownia jest jednym z najprężniej rozwijających się centrów sztuki współczesnej. - Zachowaliśmy dużą część starego budynku, w tym piec grzewczy, w którym urządziliśmy Galerię Małych Form - mówi dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.
Audio
  • Co oferuje zwiedzającym Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu? (Stacja Kultura/Czwórka)
Wernisaż wystawy Optyczne wibracje Wojciecha Fangora w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Wernisaż wystawy "Optyczne wibracje" Wojciecha Fangora w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w RadomiuFoto: PAP/Piotr Polak

Czytaj także
skansen sierpc FREE 1200_660.jpg
Sierpc - plan filmowy polskich produkcji historycznych

"Elektrownia" w Radomiu to ponad 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni i stale rozbudowywana, zaliczana do najlepszych w Polsce powstałych po 2000 roku liczy ponad 650 dzieł. Niedawno zakończyła się tam wystawa prac Wojciecha Fangora, jeszcze przez dwa miesiące będzie można podziwiać twórczość Antoniny Konopelskiej. - W ramach cyklu "Kadry pod napięciem" artystka prezentuje projekt "Nieśmiertelność z wosku". Jest to zbiór wielkich fotogramów, które przedstawiają jej kolegów z warszawskiej ASP zmodyfikowanych tak, że wyglądają jak figury woskowe - opowiada Zbigniew Belowski.

Czytaj także
frombork mikołaj kopernik 1200.jpg
Frombork - kto jest królem klejnotu Warmii?

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu to nie tylko wystawy sztuki polskiej i obcej, prezentacje performansów, dyskusje i konferencje, ale także spotkania autorskie. - Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowaliśmy "Wieczory z Mistrzem", czyli spotkania z najwybitniejszymi polskimi aktorami. Niedawno gościł u nas Ignacy Gogolewski, swój przyjazd zapowiedział m.in. Olgierd Łukaszewicz - wymienia szef "Elektrowni".

Co wspólnego z "Elektrownią" miał reżyser Andrzej Wajda? Jakie wystawy będziemy mogli zobaczyć jesienią? Co wyróżnia to miejsce na tle innych galerii sztuki? O tym m.in. w materiale Justyny Tylczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 6.09.2018

Godzina emisji: 11.38

kul/ac

Czytaj także

Siostrzeństwo. Od Stryjeńskiej do Piskorskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:30
Zofia Stryjeńska w męskim przebraniu studiowała na ASP, Liliana Piskorska dziś pisze o sobie, że jest nieheteronormatywną lesbijką. Prace obu artystek zobaczymy na wystawie "Siostrzeństwo. Feminizm i sztuka kobiet", w warszawskiej galerii DESA Unicum. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W zasięgu". Sztuka czeska w bielskiej galerii BWA

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:41
- Impulsem do zorganizowania Festiwalu Sztuki Czeskiej jest położenie Bielska-Białej, które znajduje się w jej zasięgu. Taki zresztą jest też tytuł wystawy, którą prezentujemy - mówiła Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.
rozwiń zwiń