Barrakuz - graficzka, która nie znosi nudy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 15:01
- Zawsze ciągnęło mnie do kierunków plastycznych. Moi rodzice zawsze byli bardzo liberalni i nie ogarniczali mnie w tym, co chciałam robić, ale nigdy nie złożyłam papierów na ASP - mówiła Beata Śliwińska, graficzka, znana pod pseudonimem Barrakuz.
Audio
  • Mapa obrazów Barrakuz. Kolaże, które ilustrują współczesną kulturę (Stacja kultura/Czwórka)
Barrakuz z Kasią Dydo w studiu Czwórki
Barrakuz z Kasią Dydo w studiu CzwórkiFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Najważniejsza część mojej pracy to research. To setki, czasami tysiące obrazów. Tworzę bazę, na podstawie której powstaje projekt Barrakuz

- Złożyłam papiery na architekturę. Oświadczyłam moim rodzicom, że albo się tam dostanę, albo będę pracowała w McDonalds'ie. Dostałam się na studia i to tam przekonałam się, że najbardziej podoba mi się praca z grafiką. Zostałam architektem, ale w zawodzie pracowałam tylko pół roku.

- Z projektami architektonicznymi jest tak, że na efekt trzeba długo czekać. Ja jestem niecierpliwa. Nudziłam się zadaniami, które były zbyt rozciągnięte w czasie - opowiadała w Czwórce.

- W swojej pracy lubię to, że daje szybkie efekty. To zawód, w którym dużo się dzieje. Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie - mówiła. 

Co charaktetyzuje prace Barrakuz? Jak tworzy kolaż i co sprawia, że jej prace stają się dziełem opowiadającym historie? Jakich materiałów używa? Skąd czerpie inspiracje? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Beata Śliwińska (graficzka, ilustratorka, autorka kolaży)

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Grafika ilustrująca singiel "Morfina" - Suwal / Michał Sobierajski  [Flirtini Records], autorstwa Beaty Śliwińskiej 'Barrakuz' Grafika ilustrująca singiel "Morfina" - Suwal / Michał Sobierajski [Flirtini Records], autorstwa Beaty Śliwińskiej 'Barrakuz'
Czytaj także

Dave McKean: komiks jest moją pierwszą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:00
- Próbowałem różnych rzeczy, jednak zawsze do komiksu wracam - mówił w rozmowie z Martyną Ogonek ten wielowymiarowy artysta, grafik, ilustrator, fotografik, filmowiec i muzyk, którego pierwsza, kultowa już, książka "Klatki" ukazała się w maju w polskim przekładzie.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prace najlepszych polskich grafików i ilustratorów na Targach Plakatu 2017

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:44
- Widać po naszych ulicach i tym, co ludzie mają w domach, że poczucie estetyki u Polaków się rozbudziło. Każdy chce mieć udekorowane mieszkanie. Dziś puste ściany to obciach - mówila Karolina Kiepas organizatorka Targów Plakatu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Loesje. Od lat 80. są w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:35
- Loesje pojawiła się w Holandii w latach 80. była odpowiedzią na kwestie społeczne, kulturowe, polityczne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Powstała po to, by dać jakąś odpowiedź konstruktywną na wszechobecne narzekanie, ale też na zalew reklam w mediach - dodaje. 
rozwiń zwiń