X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie ma Planety B". Jak rozmawiać o kryzysie klimatycznym?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:03
"Nie ma Planety B" to projekt, który powstał, by dać słuchaczom solidną dawkę wiedzy na tematy związane z kryzysem klimatycznym.
Audio
  • Nie ma Planety B. "O ekologię musimy dbać każdego dnia" (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Poświęćmy czas, by zdobyć rzetelną wiedzę. Jest dostępna, wystarczy po nią sięgnąć Paulina Jeziorek

Cykl projekcji filmów i dyskusji pod hasłem "Nie ma Planety B" to spotkania z ekspertami i platforma wymiany poglądów na temat tego, co możemy zrobić wspólnie dla planety. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kondycji Ziemi, pozycji, jaką zajmuje na niej człowiek i odpowiedzialności za jej obecny stan.

W programie znajdziemy m.in. filmy dokumentalne wyświetlane w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity: "Znikająca wyspa", "Kraina miodu", "Zjadanie zwierząt", "Ginący świat", czy "Ziarno: Nieznana historia".

- Ekologia to dbanie o nasz rodzimy krajobraz i całą planetę, bo wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni - mówiła koordynatorka cyklu Paulina Jeziorek. - O ekologię powinniśmy dbać każdego dnia. Rozglądajmy się dookoła siebie, zainteresujmy tym, co dzieje się przed naszym domem, w parku, na ulicy. Nie czekajmy, aż ktoś zmieni ten świat za nas - radziła.

A sposobów na to, jak pozytywnie wpłynąć na nasze środowisko, jak mówiła, jest wiele. Od czego zacząć? Jak rozmawiać o zagrożeniach klimatycznych? Czym jest kryzys wspólnotowości? Czy mamy sposób na to, by zmotywować ludzi do działania? Podpowiada Paulina Jeziorek, zapraszając na cykl filmów i spotkań z ekspertami "Nie ma Planety B".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Jeziorek (koordynatorka cyklu)

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 10.05

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Haulternative. Największe skarby znajdziesz w szafie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:00
Ogranicz konsumpcjonizm, powstrzymaj potrzebę kupowania ciuchów i zacznij ubierać się w to, co masz w szafie - nawołują zwolennicy nowego trendu w modzie. Skąd wziął się haulternative?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy turystyka niszczy środowisko?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:43
Minimalizujemy zużycie plastiku, segregujemy śmieci i coraz częściej sięgamy po ekologiczne produkty. Nasza troska o planetę często przestaje mieć znaczenie, gdy rezerwujemy bilet lotniczy na wakacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling w modzie. Mniej znaczy kreatywniej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:11
Jedna z największych marek kojarzonych z fast fashion zadeklarowała, że do 2030 roku do produkcji swoich ubrań będzie wykorzystywać wyłącznie produkty z recyklingu i materiałów przyjaznych środowisku, coraz więcej marek oferuje zniżki w zamian za ubrania, które zostaną oddane do ponownego przetworzenia. Czy te zmiany, to początek rewolucji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

EKOiści w ekomieście. Jak wietrzyć mieszkanie i piec ciasto?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:00
Zmiany klimatyczne są faktem i nie ma sensu dalej udawać, że ten problem dotyczy innych, ale nie nas. W jaki sposób zahamować globalne ocieplenie, co może w tej kwestii zrobić zwykły człowiek i dlaczego warto być ekoprzywoitym? O tym na antenie Czwórki opowiada Marta Anczewska z WWF. 
rozwiń zwiń