"Nie ma Planety B". Jak rozmawiać o kryzysie klimatycznym?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:03
"Nie ma Planety B" to projekt, który powstał, by dać słuchaczom solidną dawkę wiedzy na tematy związane z kryzysem klimatycznym.
Audio
  • Nie ma Planety B. "O ekologię musimy dbać każdego dnia" (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Poświęćmy czas, by zdobyć rzetelną wiedzę. Jest dostępna, wystarczy po nią sięgnąć Paulina Jeziorek

Cykl projekcji filmów i dyskusji pod hasłem "Nie ma Planety B" to spotkania z ekspertami i platforma wymiany poglądów na temat tego, co możemy zrobić wspólnie dla planety. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kondycji Ziemi, pozycji, jaką zajmuje na niej człowiek i odpowiedzialności za jej obecny stan.

W programie znajdziemy m.in. filmy dokumentalne wyświetlane w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity: "Znikająca wyspa", "Kraina miodu", "Zjadanie zwierząt", "Ginący świat", czy "Ziarno: Nieznana historia".

- Ekologia to dbanie o nasz rodzimy krajobraz i całą planetę, bo wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni - mówiła koordynatorka cyklu Paulina Jeziorek. - O ekologię powinniśmy dbać każdego dnia. Rozglądajmy się dookoła siebie, zainteresujmy tym, co dzieje się przed naszym domem, w parku, na ulicy. Nie czekajmy, aż ktoś zmieni ten świat za nas - radziła.

A sposobów na to, jak pozytywnie wpłynąć na nasze środowisko, jak mówiła, jest wiele. Od czego zacząć? Jak rozmawiać o zagrożeniach klimatycznych? Czym jest kryzys wspólnotowości? Czy mamy sposób na to, by zmotywować ludzi do działania? Podpowiada Paulina Jeziorek, zapraszając na cykl filmów i spotkań z ekspertami "Nie ma Planety B".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Jeziorek (koordynatorka cyklu)

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 10.05

ac/kd

Czytaj także

Haulternative. Największe skarby znajdziesz w szafie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:00
Ogranicz konsumpcjonizm, powstrzymaj potrzebę kupowania ciuchów i zacznij ubierać się w to, co masz w szafie - nawołują zwolennicy nowego trendu w modzie. Skąd wziął się haulternative?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy turystyka niszczy środowisko?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:43
Minimalizujemy zużycie plastiku, segregujemy śmieci i coraz częściej sięgamy po ekologiczne produkty. Nasza troska o planetę często przestaje mieć znaczenie, gdy rezerwujemy bilet lotniczy na wakacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Recykling w modzie. Mniej znaczy kreatywniej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:11
Jedna z największych marek kojarzonych z fast fashion zadeklarowała, że do 2030 roku do produkcji swoich ubrań będzie wykorzystywać wyłącznie produkty z recyklingu i materiałów przyjaznych środowisku, coraz więcej marek oferuje zniżki w zamian za ubrania, które zostaną oddane do ponownego przetworzenia. Czy te zmiany, to początek rewolucji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

EKOiści w ekomieście. Jak wietrzyć mieszkanie i piec ciasto?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:00
Zmiany klimatyczne są faktem i nie ma sensu dalej udawać, że ten problem dotyczy innych, ale nie nas. W jaki sposób zahamować globalne ocieplenie, co może w tej kwestii zrobić zwykły człowiek i dlaczego warto być ekoprzywoitym? O tym na antenie Czwórki opowiada Marta Anczewska z WWF. 
rozwiń zwiń