Billie Eilish rozdaje bilety fanom, którzy dbają o środowisko

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 13:18
Razem z organizacją Global Citizen zorganizowała akcję, w której użytkownicy mogą zdobywać punkty. Za przeczytane artykuły i tweetowanie na ten temat czeka nagroda - darmowy bilet na koncert.
Audio
  • Młodzi artyści dla planety. Billie Eilish oddaje głos Ziemi (Stacja kultura/Czwórka)
Billie Eilish
Billie EilishFoto: shutterstock.com/ Ben Houdijk

W świecie Instagrama promowanie ekologicznego stylu życia ma lepszy skutek niż niejeden wywiad Marcin Łazarski

Na jej koncertach nie znajdziecie plastiku, będziecie mogli wejść z własnym bidonem, a wszystkie odpady są recyglingowane. Wraz z Woodym Harrelsonem, nawołuje do udziału w dyskusji na temat panującego kryzysu, a w klipie promującym singiel "All the good girls go to hell" zwraca uwagę na zagrożenia związane ze zmianami klimatu. - Eilish reprezentuje rzesze nastolatków - komentował Marcin Łazarski piosenkarz, kompozytor, producent muzyczny. - Jest głosem swojego pokolenia, którego zasięg jest ogromny. Dlaczego więc nie przemycać dobrych wartości w muzyce?

Dlaczego młodzi ludzie tak chętnie angażują się w pomoc planecie? - Bo zmiany należy zacząć od siebie - mówił rozmówca Damiana Sikorskiego. - Artyści mogą nawoływać do zmiany, albo dawać dobry przykład podejmując działanie. Czyn działa na nas dobitniej, niż słowo - dodawał.

Eilish w 2019 roku otrzymała aż 11 nominacji do amerykańskich nagród muzycznych (Grammy), dzięki czemu zapisała się w historii jako pierwsza nastolatka z tak dużą ilością prestiżowych wyróżnień muzycznych. O jej proekologicznych działaniach rozmawialiśmy z muzykiem, Marcinem Łazarskim. Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 11.30

ac/kd

Czytaj także

Vienio: muzyką chcę ruszyć czaszki ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
- Mam ten przywilej, że jako artysta zajmujący się rapem, kiedy naprawdę mnie coś zdenerwuje, mogę o tym napisać piosenkę - opowiada Vienio i przyznaje, że ostatnio dużo jest takich rzeczy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spitsbergen sprzed 38 lat. Fotografia i świat bez śmieci

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 15:11
Gdy Anna Musiałówna wyjechała na Spitzbergen był rok 1981. Co ją tam zachwyciło, a jakie... śmieci tam znalazła? O tym opowiada w rozmowie z Kasią Dydo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Taki Pooost" - pozorne światy mediów społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:00
Marta Kondej "Praktyczna Pani" i Tomasz Chrapusta wypuścili do sieci teledysk "Taki Pooost". To autorski tekst Marty i media społecznościowe w latach 90. okiem Tomasza Chrapusty. 
rozwiń zwiń