Śląsk dla studenta. Wystawa o dorastaniu i Noc Księgarń

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:00
Choć większość polskich uczelni kontynuuje naukę w trybie zdalnym, to jednak wraz z nowym rokiem akademickim na Śląsk wrócili studenci. Można ich spotkać m.in. w katowickiej Galerii Szarej na wystawie o dorosłości. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/Roman Chazov

Dorosłość, na którą nigdy nie jesteś gotowy

"Deadline" to wystawa, która prezentuje prace studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Można się tu spodziewać ataku zombie, można kontemplować przy fontannie kontroli własnych emocji, udać się w podróż na Bałkany, wykonać test ciążowy oraz zbudować dom. - Każdy z artystów inaczej definiuje tę dorosłość, ale większość z nich przyznaje, że nigdy nie jest się na nią gotowym w odpowiednim stopniu - mówi student katowickiej Filmówki, Maciej Kędziora. -  To taki stan, który wisi nad nami jak miecz przeznaczenia, przed którym nie ma ucieczki, choć można próbować robić uniki. "Deadline - wystawa o dorosłości" czynna będzie od 16 października do 6 listopada.


Posłuchaj
08:02 [CZWORKA]Stacja Kultura 12 październik 2020 slask.mp3 Kulturalny Śląsk - propozycje dla studentów (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Jak zbudować dom dla jeża?

W niedzielę, 18 października odbędą się warsztaty kreatywne sztuk różnych. - W programie haftowanie, wyplatanie wianków, tworzenie obrazów w technice dot painting oraz budowanie domków dla jeży. Wszystko to w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie - mówi gość Czwórki. 

Zobacz także:

Zaczytany Śląsk

Najbliższy weekend na Śląsku (ale nie tylko) upłynie pod znakiem Nocy Księgarń. - Na pewno wybiorę się na spotkanie z Martą Działoszyńską-Kossow, autorką książki "San Francisco. Dziki brzeg wolności" - mówi Kędziora. - Cieszę się na ten wieczór, bo w czasie pandemii czytelnicy rzadko mają okazję spotykać się z autorami. 

W ramach Nocy Księgarń w Katowicach odbędzie się także dyskusja o uniwersum Diuny w kulturze, w której wezmą udział Elżbieta Gepfert - wieloletnia prezes Śląskiego Klubu Fantastyki, redaktorka, tłumaczka; Piotr W. Cholewa - wybitny tłumacz literatury anglojęzycznej oraz Patryk Chromik - specjalista ds. promocji i programu Kina Kosmos w Instytucji Filmowej SilesiaFilm. 

DIUNA - Oficjalny zwiastun / Warner Bros Polska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maciej Kędziora (Filmawka.pl, student katowickiej Filmówki)

Data emisji: 12.10.2020

Godzina emisji: 10:15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:00
Natalia Kukluska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków, czułych tekściarek i Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety wpisane w naturę - cykl niezwykłych fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 20:46
Projekt fotograficzny "Kobieta Natura" zaczął powstawać na początku sierpnia. To cykl fotografii, poprzez które autorka Antonina Dolani chce pokazać, że "każda z kobiet jest częścią świata, po którym stąpa".
rozwiń zwiń