Polecamy książki. "Frida Kahlo i kolory życia" Caroline Bernard

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 11:30
- "Frida Kahlo i kolory życia" niemieckiej pisarki to historia wyjątkowej artystki, która żyje na własnych zasadach, wbrew oczekiwaniom społecznym i stereotypom, przez życie idzie z siłą, pasją i odwagą - tłumaczyła Kinga Michalska.
Pamiątki z Fridą Kahlo w Meksyku
Pamiątki z Fridą Kahlo w MeksykuFoto: Anna Sulencka2/Shutterstock.com

shutterstock detektyw kryminał 1200.jpg
Polecamy książki. Veronica Roth i jej "Wybrańcy"

Fabularyzowana biografia meksykańskiej malarki autorstwa Niemki Caroline Bernard to książka, w której zawarte są zarówno elementy życia osobistego, jak i kolejne etapy drogi zawodowej Fridy Kahlo. To historia o sztuce, pasji i namiętności, w której poznajemy nie tylko niezwykłe malarstwo i trudne losy Fridy Kahlo, ale też otaczający ją świat, czyli Meksyk pełen kolorów i Paryż czasów surrealistów.

Posłuchaj
04:35 _PR4_AAC 2021_06_22-11-47-46.mp3 O książce "Frida Kahlo i kolory życia" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)

Czytaj także:

- Mamy tu obraz kobiety początkowo niepewnej siebie. Nie wiedziała, ile znaczy jako artystka, a przeszła drogę, która zaprowadziła ją na wystawę w Paryżu - opowiadała gość Czwórki. - Frida rozsławiła swój rodzimy Meksyk, ale pokazała też, że w życiu do wszystkiego można dojść własnymi siłami. Stała się ikoną, symbolem nie tylko własnego kraju, ale też kobiecości. Zanim odniosła sukces łączyła w bardzo ciekawy sposób sztukę folklorystyczną z anatomią kobiet - tłumaczyła Kinga Michalska. 

średniowieczne taniec 1200.jpg
Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

- Przekuwała swoje osobiste problemy, związane m.in. z niespełnionym macierzyństwem, kłopotami małżeńskimi, kalectwem, w sztukę. To, co ją spotykało przekładała na obrazy - opowiadała Kinga Michalska. Jak podkreślała, "Frida Kahlo i kolory życia" to książka dla miłośników historii o silnych i niezależnych kobietach, ale nie tylko. - Także dla osób, pasjonujących się kulturą Meksyku - mówiła gość Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

Polecamy książki. Ali Smith - "Zima"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 22:30
"Zima", druga powieść Ali Smith z czterotomowego cyklu "Pory roku". Jest to opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych opowiedziana przez autorkę z ciepłem, humorem i sympatią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń