Światowe galerie, muzyka i Konopnicka rap - kultura na środę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 15:10
W programie zaprosimy m.in. do światowych galerii i porozmawiamy o płycie MIKRO.MONO "Rituals/Habits". Gościem audycji będzie Gono, która opowie o nowym singlu. Przybliżymy też sylwetkę laureata Nagrody Mediów Narodowych w kategorii Muzyka - Łukasza Borowicza.  
Wystawa w muzeumzdj. ilustracyjne
Wystawa w muzeum/zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Pla2na

Środowe wydanie audycji Stacja Kultura rozpoczniemy od przeglądu wystaw w galeriach światowych. MoMA w Nowym Jorku, Muzeum Brytyjskie w Londynie, Musée des Arts Décoratifs w Paryżu i inne światowe placówki - co ciekawego przygotowują dla miłośników sztuki i kultury? Jak co tydzień Ada Janiszewska przygotuje autorską selekcję ekspozycji, które możemy zobaczyć wirtualnie oraz na żywo w galeriach, muzeach i centrach kultury na całym świecie.

W audycji także Adam Smolarek przybliży nam płytę MIKRO.MONO "Rituals/Habits". Sprawdzimy, jak improwizuje się przy muzyce elektronicznej wykonywanej na żywo i w jaki sposób powstają wizualizacje do tego rodzaju muzyki. 

W drugiej części audycji gościem Czwórki będzie Gono, która zaprezentuje singiel wyprodukowany razem z Michałem Aniołem. Gono, czyli Małgorzata Majerska, to młoda wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów oraz aktorka telewizyjna występująca też na deskach teatrów. Po ukończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem muzycznym. Pomimo młodego wieku ma na koncie spory bagaż doświadczeń, który bezkompromisowo i zero-jedynkowo opisuje w swoich tekstach. Gono to niebywała kobieca siła, ambicja, współpraca z najlepszymi producentami i bezgraniczna szczerość. ​

Zobacz także:


W programie także przybliżymy sylwetkę laureata Nagrody Mediów Narodowych w kategorii Muzyka Łukasza Borowicza. Przed południem przypomnimy także rapowaną poezję Marii Konopnickiej. Tym razem Córy zarapują utwór "Na białą kartkę, co przede mną leży".


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w środę (07.12) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw/mat.pras./kor


Czytaj także

Dąb Dunin został Europejskim Drzewem Roku 2022

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:00
Ogłoszono wyniki głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2022. Zwyciężył 400-letni dąb Dunin, który rośnie na skraju Puszczy Białowieskiej, w Przybudkach, w gminie Narew, w województwie podlaskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie na świecie. Co słychać w Paryżu, Zagrzebiu i Bordeaux ?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 17:30
Takie muzeum mogłyby wymyślić bohaterki "Seksu w wielkim mieście" albo serialu "Dziewczyny". Ale zrobili to producentka filmowa Olinka Vištica i projektant wnętrz Dražen Grubišic. Pomysł na ekspozycję pojawił się, kiedy para postanowiła zakończyć swój związek. 
rozwiń zwiń