Julia Kamińska: polubiło nas Stowarzyszenie Swingersów

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 13:50
Ponad 100 tys. złotych wydał Abelard Giza na opowieść o grupowym seksie. Chodzi o najnowszy film członka kabaretu LIMO, który tym razem postanowił przyjrzeć się "swingersom". W jednej z ról wystąpiła Julia Kamińska.
Audio
  • Jak właścicielka sklepu z dewocjonaljami odnalazła się w świecie swingersów? Posłuchaj, co na ten temat mówi aktorka Julia Kamińska

Pierwowzorem dla scenariusza "Swingu" była sztuka teatralna, którą Abelard Giza przygotował w gdańskim klubie Żak. Komedia cieszyła się takim powodzeniem, że reżyser z grupą przyjaciół postanowił zrealizować pełnometrażowy film: - Sponsorem naszej produkcji był sam Abelard, dlatego budżet mieliśmy niewielki, ale za to wolność niczym nie ograniczoną - śmieje się aktorka, Julia Kamińska . - A że nie mieliśmy zakontraktowanej gaży robiliśmy to dla dobrej zabawy, a nie dla kasy. I na "Swingu" to ja się raczej domu nie dorobię.

"Swing" to perypetie młodych ludzi, rozgrywające się jednego popołudnia. Główny bohater, fan internetowych forów, wpada namawia swojego niezbyt rozgarniętego przyjaciela, aby razem ze swoimi dziewczynami spróbowali swingu. Reszta to już splot zabawnych sytuacji i nieporozumień.

- Tytuł rzeczywiście może być trochę mylący, bo nasz "Swing" nie ma nic wspólnego z muzyką tylko opowiada o ludziach, którzy wymieniają się seksualnymi partnerami - tłumaczy gość "Stacji Kultura" . - Jest to historia inspirowana prawdziwymi sytuacjami, bo "swingersi" naprawdę istnieją, a ich stowarzyszenie polubiło nawet nasz film na facebooku.

Cała rozmowa z Julia Kamińską znajduje się w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu. A "Swing" do naszych kin trafia w Walentynki.

kul

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Giza julia kamińska

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ptaki śpiewają tam tak, jak wtedy, gdy narodził się Jezus"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 16:58
Mołdawia to nie jest ulubiony kierunek wakacyjnych wojaży Polaków. – Tymczasem jest tam mnóstwo do zwiedzania, a przy tym jest niewielu turystów, więc można spokojnie odpocząć – opowiada Vasile Scura, który od wielu lat mieszka w Warszawie, ale z Mołdawią wciąż ma kontakt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegia błękitna jest tylko na filmach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 18:40
"Krzyk" Muncha, Droga Trolli i zapierający dech w piersiach Geirangerfjord. W cyklu podróżniczym Czwórka dała się uwieść norweskim klimatom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Radia z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 10:19
W dniu "święta eteru" przygotowaliśmy dla Was specjalne wydania poszczególnych audycji.
rozwiń zwiń