Festiwal Singera uczy hebrajskiego. Jest prostszy niż Wam się zdaje

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 15:15
- W tym języku powstało dziedzictwo kulturowe całej ludzkości - podkreśla Regina Gromacka, organizatorka kursu hebrajskiego w ramach festiwalu Warszawa Singera.
Audio
  • Naucz się hebrajskiego na Festiwalu Singera (Czwórka/Stacja Kultura)
Język hebrajski nie jest taki trudny
Język hebrajski nie jest taki trudny Foto: pixabay/zofiaEliyahu

- Nauka hebrajskiego stawia pewne wyzwania, ale na warsztatach, które cieszą się szczególną popularnością udowadniamy, że można się go nauczyć - przekonuje Gromacka. 

Ile znaków jest w hebrajskim alfabecie i dlaczego ten język pozwala Polakom dotrzeć do korzeni - o tym w nagraniu audycji.

Trzynasta edycja Festiwalu "Warszawa Singera" potrwa do 4 września. W programie: teatr, film, muzyka, literatura, kulinaria, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o kulturze żydowskiej.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Dominika Klimek

Data audycji: 29.08.2016

Godzina audycji: 10.15

jsz/kul

Czytaj także

Warszawa Singera - zobacz nieistniejące miasto

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 02:07
- Na Pradze możemy bardziej odczuć atmosferę żydowskiej Warszawy, bo do dziś możemy tam odnaleźć bardzo wyraźne ślady centrum życia żydowskiego - mówi Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, przewodniczka po Warszawie
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poczuć kulturę żydowską na własnej skórze

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 01:19
- Chcemy, żeby każdy, kto przyjdzie miał możliwość wzięcia sprawy w swoje ręce i zrobienia czegoś. By poczuł własnymi zmysłami czym jest kultura żydowska, co ze sobą niesie i jaka jest różnorodna - opowiada Robert Gądek o Festiwalu Kultury Żydowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać poliglotą? "Motywacja jest najważniejsza!"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 15:40
- Wielu ludzi przystępując do nauki języka obcego, oszukuje się, bo nie ma określonego celu tego procesu. Dlatego ważne jest, by na początku tej drogi odpowiedzieć sobie na pytanie: po co się uczę i w jakim stopniu chcę opanować język - radzi dr Grzegorz Śpiewak.
rozwiń zwiń