"Obsesja Eve", "Nielegalni", "Ślepnąc od świateł". Seriale na jesień

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:30
- Bohaterka, wokół której kręci się akcja serialu "Obsesja Eve", jest seryjną morderczynią. Wpisuje się więc jeden z najchętniej oglądanych filmowych motywów – psychopatycznego mordercy – mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń.
Audio
  • Morderstwo z zimną krwią, podwójni agenci i oniryczna Warszawa - Anna Luboń poleca seriale (Stacja kultura/Czwórka)
Jodie Comer, aktorka wcielająca się w postać Villanelle w serialu Obsesja Eve
Jodie Comer, aktorka wcielająca się w postać Villanelle w serialu "Obsesja Eve"Foto: Marjorie Barbet/PAP

serial 1200 shutter.jpg
Nowy Jork lat 70., polska Łódź i Los Angeles - co oglądać na platformach

- W serialu na podstawie powieści Luke'a Jenningsa pojawia się wiele umiejętnie wkomponowanych wątków z popkultury. Towarzyszy mu najwyższej próby klimat brytyjskiego filmu szpiegowskiego – recenzowała dziennikarka.

- Klisza znana choćby z filmów o agencie 007 została odświeżona, dzięki osadzeniu w głównych rolach pełnowymiarowych postaci kobiecych, a całość okraszona jest zgryźliwym poczuciem humoru – zapowiadała. 

Kim jest tytułowa Eve? Dlaczego zabójczyni z mistrzowską skutecznością likwiduje najwyżej postawionych ludzi w Europie? Jaką postać wykreowała wcielająca się w Vilanelle aktorka Jodie Comer? O tym w audycji.

Rozmawialiśmy także o październikowych premierach: serialu produkcji Canal+ pt. "Nielegalni" - adaptacji jednej z powieści Vincenta V. Severskiego z Agnieszką Grochowską, Grzegorzem Damięckim i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych, oraz długo wyczekiwanej ekranizacji powieści Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł". - Ten serial to sztos. Nie znam drugiego, w którym tak pięknie i prawdziwie została pokazana Warszawa - mówiła Anna Luboń. Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (dziennikarka i szefowa działu kultury w magazynie "Elle")

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 10.14

ac/kul

Czytaj także

"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:00
Drugi sezon serialu "Belfer" upływa pod hasłem "Mordercza gra zaczęła się". - Praca przy tym serialu była nie odbywała się normalnym torem, bo do samego końca nie dostaliśmy scenariusza dwóch ostatnich odcinków - opowiada Eliza Rycembel, odtwórczyni roli Luizy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Breaking Bad" - serial, którego warto... posłuchać

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 10:00
Gdyby nie seriale, prawdopodobnie nigdy nie usłyszelibyśmy piosenek w nich prezentowanych. Dziś ilustracja muzyczna staje się równie ważna, jak fabuła. 
rozwiń zwiń