Tajemniczy podziemny Kraków i praca ze słowem - kultura w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 08:05
W audycji zaprosimy m.in. do Krakowa na Wielkie święto Rynku Podziemnego, a także na warsztaty tekściarskie "Sklejam Słowa". 
Kraków - Rynek Główny z Sukiennicami
Kraków - Rynek Główny z SukiennicamiFoto: shutterstock/Boris Stroujko

Program rozpoczniemy od zaproszenia do Krakowa na wspólne "drążenie miasta", a to w ramach Wielkiego święta Rynku Podziemnego. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie o wierzeniach, sztuce i astrologii, a tematem przewodnim będzie eter, czyli żywioł, z którego zbudowane są niebiosa i zaświaty.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy opowiedzą o Krakowie w kontekście szeroko rozumianej duchowości i sfery sakralnej. Przybliżą dzieje miasta, opierając się na takich zagadnieniach jak religia, astrologia, sztuka sakralna, wierzenia czy wybitne krakowskie umysły.

W drugiej godziny audycji, Damian Sikorski powie o III edycja warsztatów tekściarskich "Sklejam Słowa". Przed uczestnikami kilka dni pracy nad tekstem i piosenką w gronie wspaniałej kadry, a zajęcia poprowadzą: Natalia Grosiak, Renata Przemyk, Fisz, Łona, Bisz, Radek Łukasiewicz. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 6 do 11 marca 2023 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Wielkim finałem warsztatów, będzie wyprodukowany przez Emcek wyjątkowy koncert "Rytm Rapu" podczas przyszłorocznej edycji festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy. W koncercie weźmie udział nowojorski band, a także prelegenci i wybrani uczestnicy III edycji warsztatów. 

 

Zobacz także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (19.01) po godz. 10.00. Program poprowadzi  Kasia Dydo

aw

Czytaj także

Natalia Kukulska o "MTV Unplugged": ten koncert był niczym święto

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 11:30
Z okazji 25. rocznicy premiery "dorosłego" debiutu, którym był album "Światło", Natalia Kukulska zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Teraz pojawiło się wydawnictwo pod tym samym tytułem, które jest zapisem tego wydarzenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Faridah Àbíké-Íyímídé z powieścią "As pik". Dla nastolatków i o nastolatkach

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 15:00
"As pik" to debiutancka powieść Faridah Àbíké-Íyímídé. - Inspiracją do jej powstania stały się osobiste doświadczenia autorki - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń