Zuzanna Łukasik: Jestem zarażona Arktyką

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 07:55
Zuzanna Łukasik właśnie wróciła z wielkiej wyprawy, w pierwszej kolejności odwiedziła …saunę. Nic dziwnego, bo gdy ktoś wraca z ekspedycji za koło podbiegunowe, ma ochotę zmienić klimat!
Audio

Siedemnastoletnia Zuzanna Łukasik zakwalifikowała się do dziewiątej edycji programu Young Explorers, nad którym pieczę sprawuje jeden z najwybitniejszych podróżników – Mike Horn. – Projekt adresowany jest do ludzi w wieku 15-20 lat, którzy nie boją się marzyć, mają ochotę zrobić coś dla ochrony środowiska, a przy tym chcą zobaczyć cały świat – opowiada Zuza.

Kiedy podczas wyprawy żeglowała aluminiowym jachtem po Oceanie Arktycznym, podziwiała z bliska góry lodowe i nietypowy księżycowy krajobraz, nie odczuwała strachu, starała się w każdej chwili pamiętać, że spełnia marzenia i żyje snem. Słuchała śpiewu gardłowego Eskimosów i przyglądała się niedźwiedziom polarnym.

Podróżniczka wspomina: – Ze wszystkich rodzajów aktywności, jakie mieliśmy okazję spróbować, najbardziej podobało mi się przekraczanie lodowca. Jest to definicja motywacji i determinacji. Wszystko, co robiliśmy do tej pory, żeby dostać się na ekspedycję, miało zaowocować możliwością chodzenia po lodowej pustyni i to było niesamowite! Z czasem nauczyliśmy się rozróżniać kolory lodu.

Zuzanna
Zuzanna Łukasik w studiu Czwórki/fot. Wojciech Kusiński

Z wyprawy przywiozła niezapomniane wrażenia, wspaniałe zdjęcia i podróżniczego bakcyla! Deklaruje, że na Arktykę jeszcze powróci i już planuje kolejną podróż. – W przyszłym roku mam 4-miesięczne wakacje, więc już nie mogę się ich doczekać! I wiele wskazuje na to, że znów przyjdzie jej zmierzyć się z przygodą i zmianą klimatu. – Bo tym razem marzy mi się Pakistan - mówi Łukasik.

Więcej na temat życia i przygód młodej podróżniczki dowiesz się, słuchając całej rozmowy.

(ed)

 Zobacz więcej na temat: Pakistan podróże
Czytaj także

Za koło podbiegunowe z Mikiem Hornem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2011 09:39
Siedemnastoletnia Zuzanna Łukasik zakwalifikowała się do dziewiątej edycji programu Young Explorers prowadzonego przez jednego z najwybitniejszych współczesnych podróżników – Mike'a Horna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Deszczowe lato niemal zrujnowało polską branżę turystyczną

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 11:09
Strat jeszcze nie policzono, ale są one zauważalne, szczególnie nad Bałtykiem. Klienci wolą wyjazdy za granicę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najdziwniejsza wyspa świata (pełna smoków)

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 08:11
Podróżny spotka tu "ekstremalne doznania estetyczne": niesamowite krajobrazy, niespotykane nigdzie indziej kształty drzew. Według mitów przebywały tu legendarne istoty.
rozwiń zwiń