Ładni i zdolni chłopcy śpiewają przeciw bosym stopom

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 13:00
"Dżentelmeni 2013" to płyta i kalendarz, które dziś wspinają się na listy bestsellerów. A wszystko zaczęło się kilka lat temu, od niewielkiego niewinnego projektu "Stop bosym stopom".
Audio

Oliver Janiak, dziennikarz telewizyjny, producent wyjątkowego albumu płytowego i kalendarzowego "Dżentelmeni 2013", redaktor naczelny magazynu "Malemen" przed wyprawą na święta odwiedził czwórkowe studio.

- "Stop bosym stopom" to akcja, którą kilka lat temu wymyślił Patryk Wolski, wtedy wolontariusz PCK. Napisał do mnie, bym pomógł mu te buty na bose stopy znaleźć - mówi Oliver Janiak. - Chciał żebym był jednym z bohaterów kalendarza, ale okazało się, że on nie ma bladego pojęcia jak się zabrać do całego przedsięwzięcia. Spotkałem się z nim i wspólnie szukaliśmy sposobu na realizację tego projektu - dodaje. - Dziś udaje nam się robić rzeczy niezwykłe.

W tym roku została wydana już czwarta płyta i kalendarz. Znajdziemy na niej najpiękniejsze polskie piosenki w wyjątkowych wykonaniach. Nad ich realizację czuwał Michał Przytuła - producent muzyczny.

- Na płycie znajdziemy covery, bo jak się okazuję kochamy piosenki, które znamy - mówi Oliver Janiak. - Dziś projekt jest tak duży, że oprócz butów na bose stopy, ze zgromadzonych pieniędzy udaje nam się zorganizować wyjazdy dla dzieci na wakacje.

Na tej płycie usłyszymy piosenki w nowych aranżacjach, wykonane przez nie tylko ładnych, ale i zdolnych chłopców, jak mówi Janiak. Usłyszymy m.in. Pawła Małaszyńskiego, Piotra Adamczyka, Macieja Musiała, Filipa Bobka, Maćka Zakościelnego czy Radzimira Dębskiego. Oprócz płyty dostajemy też kalendarz z wyjatkowej sesji zdjeciowej artystów - posłuchaj załączonej audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niespodziewany gość na Wigilii może być studentem SGH

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 12:40
Dodatkowe nakrycie na świątecznym stole dla zdrożonego wędrowca wreszcie zyskuje praktyczny wymiar. Wszystko za sprawą akcji studentów SGH, którzy namawiają: zaproś studenta na Wigilię!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz fotografować? Zacznij od ulicy, tam też dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:00
- Powinnością fotografa jest zapisywanie rzeczywistości, niezależnie od skutków, jakie to za sobą niesie. – mówi w Czwórce Andrzej Zygmuntowicz, mistrz fotografii, członek Polskich Związków Artystów Fotografików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biedny umysł. Rzecz o wykluczeniu społecznym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 11:06
"Stać mnie na bilet do teatru, to biedny nie jestem". Takie założenie na pewno poprawia humor, ale czy jest prawdziwe? Nie, jeśli przyjmiemy, że wykluczenie społeczne zaczyna się w głowie, a nie na drabinie społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Majewski: My, lekkoatleci, nie mamy źle w święta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 18:00
Dzień zaczyna od treningu, a potem ma następny trening. Mimo to, Tomasz Majewski jest zdania, że jak na zawodowego sportowca i tak ma sporo czasu, by móc spędzać go z rodziną. - Inni mają pod tym względem gorzej...- śmieje się nasz medalista w pchnięciu kulą.
rozwiń zwiń