Niespodziewany gość na Wigilii może być studentem SGH

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 12:40
Dodatkowe nakrycie na świątecznym stole dla zdrożonego wędrowca wreszcie zyskuje praktyczny wymiar. Wszystko za sprawą akcji studentów SGH, którzy namawiają: zaproś studenta na Wigilię!
Audio
  • Kasia Węsierska sprawdza, jakie warunki trzeba spełnić, żeby przygarnąć studenta na święta do domu

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie studiuje około 750 obcokrajowców. W domach studenta mieszka 351, inni wynajmują mieszkania. Są wśród nich przedstawiciele m. in. Nowej Zelandii, Tajwanu, Wietnamu, Rosji, Turkmenistanu, Mongolii i Kambodży. Większość z nich nie pojedzie na Święta do domu.
- "Share Your Christmas" to pomysł, który narodził się w wyniku rozmów z koleżankami i kolegami z zagranicy. Okazało się, że znaczna część z nich święta spędzi z dala od rodzinnego domu, zamknięta w czterech ścianach akademika. Dla mnie było to nie do pomyślenia  - opowiada koordynatorka projektu Ewa Sarzyńska. - Powodzenie tego przedsięwzięcia przeszło moje oczekiwania. Do projektu zgłosiło się mnóstwo chętnych, w tym 80 osób z samego SGH.
Dobór par odbywał się w oparciu o zamieszczoną na stronie ankietę. Koordynatorzy akcji brali pod uwagę m. in. podobne cechy charakteru oraz wspólne zainteresowania. I choć na początku nie wszyscy byli entuzjastycznie nastawieni do tej inicjatywy, z czasem ich podejście zmieniło się: - Co prawda, w naszej wigilijnej tradycji jest miejsce dla niespodziewanego gościa, ale, umówmy się, taka perspektywa nie wszystkich zachwyca - mówi współorganizator Damian Biskup. - Dlatego najbardziej bałem się, że znajdą się obcokrajowcy gotowi spędzić święta u obcych, a zabraknie tych, którzy chcieliby ich zaprosić. Na szczęście kompletnie się pomyliłem - kończy ze śmiechem rozmówca Kasi Węsierskiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o projekcie, posłuchaj nagrania z audycji "Poranek OnLine". Znajdziesz je w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.
kul

Czytaj także

Budzik już budzi!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 13:04
Po kilku latach starań Budzik wreszcie działa. Aktorka Ewa Błaszczyk dopięła swego i wraz z ludźmi dobrej wolej Centrum Zdrowia Dziecka otworzyła klinikę dla dzieci w śpiączce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humanistów już nam nie potrzeba

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:30
Szkoły zawodowe przeżywają renesans. Już nie patrzy się na nie krzywym okiem, tym bardziej, że rynek pracy potrzebuje specjalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czytając dzieciom, hodujemy geniuszy!"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 10:00
Aktorka Joanna Brodzik od czterech lat jest ambasadorką kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Przekonuje, że książka pozwala rodzicom nauczyć się kreatywnego szczekania i kumkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedzenie na kółkach podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
Jedzenie z foodtracków w Nowym Jorku nikogo nie dziwi. Powoli ta moda przychodzi też do Polski. Bardzo dobrze wpisuje się w nasz dzisiejszy styl życia.
rozwiń zwiń