X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stalking - jak się przed nim bronić?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:46
Liczba doniesień dotyczących uporczywego nękania, czyli stalkingu rośnie błyskawicznie. W 2012 r. do policji wpłynęło ich prawie 4,5 tys., a większość się potwierdziła. Dla porównania w II półroczu 2011 r. (od kiedy stalking jest przestępstwem) takich zgłoszeń było ok. 400.
Audio

 By można było mówić o stalkingu, nękanie, prześladowanie, bądź naprzykrzanie się  musi być uporczywe, a w "ofierze" powinno wywoływać poczucie zagrożenia. – Szczególną formą jest doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu takiej desperacji, że ten próbuje targnąć się na swoje życie – mówi podinsp. Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji. – W 2012 policja odnotowała sześć takich przypadków.

Stalker to zazwyczaj mężczyzna w wieku 20 - 40 lat, często z zaburzeniami osobowości. – Ci ludzie mają zbudowane złe typy przywiązywania się do innych osób, nie potrafią nawiązywać głębokich więzi, a potem pogodzić się z odrzuceniem – tłumaczy Dagmara Woźniakowska-Feist z Uniwersytetu Warszawskiego i PAN.

Okazuje się jednak, że sami często ułatwiamy potencjalnym stalkerom ataki na siebie, na przykład poprzez umieszczanie w internecie zbyt wielu osobistych informacji. – Dzielimy się zdjęciami, pokazujemy gdzie i jak mieszkamy, do jakich szkół chodzą nasze dzieci – wymienia Woźniakowska-Feist. – To błąd.

Grupą najbardziej narażoną na stalking są osoby, które w swojej pracy ciągle poznają nowe osoby. Jak ustrzec się przed natarczywym "wielbicielem", jak radzić sobie, gdy już wpadniemy w jego sidła i jakie kary czekają naszego oprawcę? Dowiedz się więcej o stalkingu, słuchając nagrania materiału Bartka Wasilewskiego z "Poranka OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hejterzy na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 14:45
"Wyrzućmy z kraju, zabijmy, zabierzmy im..." - z badań wynika, że co 10 wpis na forach jest agresywny i nienawistny. Czy cenzura w sieci powstrzyma ten proces?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pfishing i stalking czyhają w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:57
W języku angielskim "stalking" oznacza „skradanie się". Pod koniec lat 80. termin zyskał dodatkową i negatywną wartość - za sprawą fanów obsesyjnie podążających za gwiazdami Hollywood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupiłeś dom z lokatorami? Przeczytaj to

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 18:32
O stosowanie stalkingu, czyli uporczywe nękanie rodziny S. z Zabierzowa w celu skłonienia jej do wyprowadzenia się z domu, oskarżyła krakowska prokuratura Rafała K.
rozwiń zwiń