Każdy wiek jest dobry na żagle

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 17:13
Rusza kolejna odsłona programu edukacyjnego ENERGA SAILING. Organizuje go Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szczegóły i cele programu zdradza na antenie Czwórki Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera.
Audio
  • Jakie są cele programu ENERGA SAILING? Czego nas uczy żeglarstwo? Czy każdy może żeglować? Posłuchaj!!!
Każdy wiek jest dobry na żagle
Foto: Glow Images/East News

 – Program na razie obejmie cztery miasta: Warszawę, Olsztyn, Gdynię i Kraków; mam nadzieję, że z czasem będzie zataczał coraz szersze kręgi. W jego ramach organizujemy szkolenia z zakresu żeglarstwa – opowiada Tomasz Chamera. – Najpierw, dopóki się nie ociepli, będą odbywać się – za darmo – zajęcia teoretyczne, a później przyjdzie czas na pływanie żaglówkami. Następnie planujemy wyjazd na wspólny obóz żeglarski. Finał imprezy odbędzie się w Sopocie; wypełnią go regaty, podczas których każdemu zespołowi będą kibicować nasi laureaci olimpiady w Londynie – dodaje.

Do jakich odbiorców skierowana jest oferta programu "Energa Sailing"? Gość „Poranka OnLine” wyjaśnia, że program ma zachęcić do nauki żeglarstwa dzieci w wieku od 6 do 9 lat. – To zdecydowanie najlepsza pora na rozpoczęcie przygodę z żeglarstwem – zwłaszcza, jeśli ktoś chciałby zostać żeglarzem zawodowym. Ale żeglować można w każdym wieku. Dziewięć lat temu w olimpiadzie w Atenach wzięli udział dwaj żeglarze ze Stanów Zjednoczonych; każdy z nich miał… 84 lata. Warto więc próbować… Wracając do dzieci: chcemy, żeby w programie wzięło udział po 100 dzieci z każdego regionu. Jeśli będzie ich więcej, też sobie poradzimy. A może się tak okazać, bo zgłoszeń napływa bardzo dużo – wyjawia Tomasz Chamera.

Nagranie całej rozmowy z "Poranka OnLine" znajdziesz w pliku dźwiekowym dołączonym do artykułu.

Czytaj także

Białoruska olimpijka woli biało-czerwono-białą flagę

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 20:22
Białoruska pływaczka Aleksandra Hierasimienia wyznała, że bliższa jej sercu jest opozycyjna flaga. Jej zdaniem Białorusini mentalnie wywodzą się z Europy. Skrytykowała również rosyjską Dumę za zakaz adopcji sierot przez Amerykanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

36. rocznica urodzin Bena Ainslie'go

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 01:00
Sportowy kalendarz biograficzny Czwórki - 5 lutego 2013.
rozwiń zwiń
Czytaj także

85. urodziny Paula Elvstroma

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 01:00
Sportowy kalendarz biograficzny Czwórki - 25 lutego 2013.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Cichocki – na oceanie przeżył coś gorszego od depresji

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 19:20
W czasie samotnego rejsu dookoła świata kilkanaście razy, po uderzeniu, stracił przytomność, a psychicznie osiągnął stan – jak mówił w Jedynce – krytyczny. Ostatecznie szczęśliwy i dumny kapitan Tomasz Cichocki opisał wszystko w książce.
rozwiń zwiń