"Kultura podwórka" będzie rządzić w mieście?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 12:00
Chcesz zaprojektować własną vlepkę i uszczęśliwić nią mieszkańców swojego miasta? „Kultura podwórka”, czyli blog, który promuje sztukę ulicy i sztukę podwórkową szuka młodych, kreatywnych ludzi i organizuje konkurs.
Audio

– Przyjmujemy definicję, że kulturą są wszelkie działania i wytwory ludzi, którzy po prostu chcą się tym zajmować, czyli np. malunki na ścianach, ale także taniec, muzyka, czy szeroko pojęty "styl życia" – tłumaczy Aneta Jóźwiak z redakcji bloga.

 

Na razie młodzi ludzie, należący do redakcji "Kultury podwórka" zajmują się wyłącznie podwórkami stołecznymi, ale jak przyznaje Jóźwiak, chcą promować kulturę – generalnie - polską.

 

"Kultura podwórka" sporo ma także wspólnego z hip-hopem. Na ich stronie internetowej znaleźć można jednak wszystko: od vlepek, przez ciuchy, aż po muzykę. Grupa istnieje dopiero od roku i wciąż szuka współpracowników. – Ludzi, dla których pisanie o wszelkich działaniach kulturalnych i tego typu wydarzeniach będzie pasją, i którzy będą mieli satysfakcje z tego co robią – mówi Jóźwiak.

 

Więcej na temat nowatorskich projektów kulturalnych, i m. in. konkursie na podwórkowe vlepki dopwiesz się, słuchając całej rozmowy z audycji „Pod lupą".

(kd)

Zobacz więcej na temat: KULTURA

Czytaj także

Przewodnik po Polakach

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 08:50
Specjalnie dla studentów Erasmusa po 15.00 w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny bliżej niż mogłoby się wydawać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 11:00
- Właściwie większość rzeczy, które nas otaczają jest z Chin, a my nadal traktujemy je jako kraj egzotyczny - mówił w Czwórce Jakub Bożek, dziennikarz "Krytyki Politycznej", z którym rozmawialiśmy o rosnącej potędze Państwa Środka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrób sobie planszówkę

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:30
Popularne w przedszkolu gry planszowe w wieku szkolnym odstawiamy na rzecz komputera. A przecież to one świetnie integrują towarzystwo i nie psując naszych oczu zajmujączas.
rozwiń zwiń