Bezpieczna zabawa na Euro 2012 - Ty decydujesz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 15:47
Trwa akcja Safe Games 2012 PL dotyczy ona ryzykownych zachowań związanych z używaniem narkotyków i alkoholu, przygodnym seksem podczas Euro 2012. Wolontariusze we wszystkie dni meczowe w Polsce wychodzą na ulice i informują.
Audio
  • O kampanii Safe Games 2012 opowiadają jej organizatorzy.

Jak podkreślają organizatorzy akcji Safe Games 2012 PL ludzie zaangażowani w kampanię nie są od tego, żeby czegokolwiek zakazywać. Gdy spotykają się z kibicami informują ich o polskich przepisach, ostrzegają przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

- Hasłem Kampanii jest "Bezpieczna zabawa". My zapraszamy do zabawy. Nie robimy krucjaty antynarkotykowej i antyalkoholowej. Przestrzegamy tylko przed tym kawałkiem tego zjawiska, który może być groźny dla zdrowia - mówią Tomek Makuszewski przewodniczący Społecznego Komitetu do spraw AIDS i Maciej Nazarewicz, rzecznik Kampanii Safe Games 2012 goście Justyny Dżbik.
- Naszymi oficjalnymi partnerami są instytucje państwowe: Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Krajowe Centrum do spraw AIDS, Główny Inspektorat Sanitarny i 20 organizacji pozarządowych, które zgodziły się poświecić swój wolny czas. To wszystko opiera się na wolontariacie - mówią organizatorzy.

Projekt Safe Games w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Jest obecny na wszystkich ważnych wydarzeniach sportowych na całym świecie.

Ta akcja jest ważna szczególnie dzisiaj, gdy do Warszawy przyjeżdżają Portugalczycy i Czesi. W ich krajach można posiadać i używać niewielkich ilości narkotyków - dla nich dżoint na ulicy jest normalny, a w Polsce grozi za to kara więzienia.

Wolontariuszy można spotkać na ulicy każdego z miast w którym mają miejsce mecze Euro 2012 oraz w Krakowie. Jak reagują na nich kibice, jakie działania są podejmowane w ramach kampanii dowiesz się słuchając audycji "Pod lupą".

(pj)

Czytaj także

Poczuj się bezpiecznie na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 13:34
Podczas Mistrzostw o nasze bezpieczeństwo zadba 55 tysięcy policjantów. Zostali wyposażeni w najnowocześniejszy miniaturowy sprzęt, specjalne roboty i wozy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro bez ultrasów? Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 15:03
Do naszego kraju przyjechało mnóstwo kibiców i turystów. Jak się u nas czują i co chwalą w naszych miastach sprawdzał Bartek Wasilewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarze już tylko widzami

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 00:50
Po odpadnięciu Polski, wczoraj z Euro 2012 pożegnała się Ukraina. Gospodarze mistrzostw Europy mogą już tylko kibicować najlepszym na Starym Kontynencie.
rozwiń zwiń