Góry, jeziora i... dzika puszcza w sercu Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:10
Planując wakacyjny wyjazd do Austrii wcale nie trzeba rezygnować z nart i snowboardu. Można szusować na lodowcach. Ci, którzy wolą letnie klimaty też jednak znajdą coś dla siebie.
Audio

Austria kojarzy się Polakom z zimowymi wypadami na narty. Tymczasem jak najbardziej można odwiedzić ten kraj także latem. Czeka tam na nas bowiem mnóstwo atrakcji. Jest to bowiem miejsce dla miłośników architektury, dobrej muzyki, niezwykłych krajobrazów i całorocznego szaleństwa na śniegu.

- Można chodzić na wycieczki, wspinać się, jeździć na wycieczki konno bądź rowerem – wymienia Filip Niedenthall redaktor naczelny magazynu "Podróże" . – Infrastruktura kolarska w Austrii jest bardzo rozbudowana, dostępne są nawet elektryczne rowery, które pomagają wjechać pod górę.

Wśród piętrzących się górskich szczytów swoje oazy znajdą także miłośnicy wodnego szaleństwa. – Bardzo blisko Wiednia jest ogromne jezioro, które ciągnie się aż po Węgry – opowiada gość Czwórki. – Można tam bardzo przyjemnie spędzić dzień, pływając motorówką, bądź na przykład canoe. A dookoła są same winnice…

Niedenthal, który jest miłośnikiem jazdy rowerowej marzy o tym, by kiedyś przejechać trasę wzdłuż Dunaju. – Można podróżować całymi dniami i podziwiać widoki – zachęca gość Czwórki.

W Austrii, a dokładnie w rejonie Wiednia, znajduje się także niemalże tropikalna puszcza. - Można robić jednodniowe wycieczki z miasta - opowiada Niedenthal. - To bardzo, bardzo gęsty las, który miejscami przypomina niektóre rejony Brazylii.

/

Bardzo dużo dzieje się też m.in. w Wiedniu, Grazu, Salzburgu, czy Innsbrucku, czyli największych miastach w Austrii. Warto odwiedzić każde z nich, ale i zajrzeć poza wielkie ośrodki.
Państwo, które sąsiaduje z: Włochami, Węgrami, Czechami, Niemcami, Liechtensteinem, Słowacją, Słowenią, Szwajcarią ma swoją własną kuchnię i smaki, warto spróbować jej specjałów.

 

Dowiedz się więcej o tym niezwykłym miejscu na światowej mapie słuchając całego nagrania ze studia z audycji "4 do 4" . Kliknij w ikonę dźwięku.
(kd)

Czytaj także

Autostopem przez kraj Drakuli

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 05:00
Rumunia słynie z krajobrazów, kontrastów, pięknych widoków i hrabiego Drakuli. Najwygodniej zwiedza się ten kraj autostopem - to już pewna rumuńska tradycja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak na wakacjach: jedzie na Mazury, pije i bawi się do świtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 19:52
Gdzie najchętniej spędzamy wakacje i jakie są nasze główne grzechy? O tym wszystkim opowiemy na podstawie sondaży. Zapraszamy na nowy cykl "Sondażownia", który obnaży prawdziwe oblicze Polaków. Tych na wakacjach i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalne pamiątki z wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:22
Lecisz na wakacje do Afryki? Pamiętaj, że nie wszystko, co kupisz albo choćby znajdziesz na plaży i uznasz za świetną "pamiątkę” będziesz mógł stamtąd wywieźć.
rozwiń zwiń