Dubowy galop przez sen

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 13:34
Muzycy grupy Zebra o płycie "Dream Walking", tekstach i publikowaniu muzyki w internecie.
Audio

Eksperymentując na gruncie dubu, stworzyli swój własny styl. Ich muzyka to połączenie reggae, elektronicznych dźwięków i brzmień żywych instrumentów. O nazwie zespołu, tekstach i debiutanckiej płycie opowiadali w audycji "Jak Maken zasiał" Natalia Norko i Zdzisław Orłowski z grupy Zebra.

Nazwa zespołu wybrana została nieprzypadkowo. Jak wyjaśnia Natalia Norko, jeden z pierwszych utworów grupy zatytułowany był "Zebra" a ponadto czarno-białe paski zwierzęcia wydały się członkom zespołu doskonałą metaforą ich twórczości. – Paski zebry są kontrastowe jak muzyka, którą tworzymy, łącząc zupełnie odmienne style – wyjaśnia Natalia Norko.

– Dużo pracujemy nad naszą muzyką – podkreśla Zdzisław Orłowski. Gość Makena przyznaje, że bardzo często powstają różnorodne wersje jednego kawałka, które nie "giną", lecz prezentowane są publiczności na koncertach. – Lubimy oglądać reakcje słuchaczy – przyznaje Zdzisław Orłowski.

– Staram się pisać o swoich uczuciach, zwrócić uwagę na problemy, które dotyczą wszystkich, jak np. przemoc w rodzinie czy zakłamanie współczesnego człowieka – wyjaśnia Natalia Norko, która jest autorką tekstów i wokalistką Zebry. W repertuarze grupy można znaleźć także "elektryzujące" kawałki, które mają być przede wszystkim nośnikiem pozytywnej energii, jaką grupa chce się dzielić z fanami.

Debiutancki krążek Zebry, zatytułowany "Dream Walking", można legalnie za darmo ściągnąć ze strony internetowej paproota.org.

Już 16 listopada grupę będzie można zobaczyć w warszawskim klubie Pracovnia. Kolejne koncerty Zebry odbędą się w Brzegu, Pokrzywnie, Toruniu, Bydgoszczy i Sopocie.

Posłuchaj rozmowy z muzykami Zebry w audycji "Jak Maken zasiał".

(ap)

Czytaj także

Mocno rockowe miasto

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 15:10
O początkach swojej muzycznej kariery i rockowej atmosferze Szczecina opowiadał w "Stacji Kultura" Piotr Banach (ex-Hey; Indios Bravos).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka na DVD

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 16:59
Koncert, dokument z trasy, galeria zdjęć a także niedostępna na żadnej płycie piosenka "Devil’s Headlights"… to wszystko na "Live Rabbit".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca album Japoto

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 11:51
Na debiutanckiej płycie supergrupy znajdziecie elektroakustyczne brzmienia połączone z rockiem i breakbitem. Przekonajcie się, jak gra elita polskiej alternatywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kings of Leon - "Pyro"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 11:08
Singiel promuje wydaną w październiku płytę "Come Around Sundown". Słuchaj w Czwórce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne powroty

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 13:11
Dlaczego gwiazdy pragną wrócić na scenę po kilku latach nieobecności i od czego zależy powodzenie ich planów wyjaśniał w "Magazynie" Hubert Augustyniak.
rozwiń zwiń