W czwartkowym "DJ Paśmie" było na bogato!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 13:40
Wejściówki na kolejne imprezy w Starej Rzeźni w Poznaniu, a do tego na Technosoul crew Surgeon'a w Warszawie - tylko dla Was!

Do tej pory podczas imprez w Starej Rzeźni zagrali m.in. Rodriguez Jr., Lee Van Dowski, Nima Gorji i francuskie duo Noze.

Tym razem w roli głównej niemieckie trio – MARBERT ROCEL, a wspomagać ich będą utalentowani polscy producenci – BARTOSZ SZCZĘSNY i weteran rodzimej sceny, reprezentant Cocoon - JUREK PRZEŹDZIECKI!

Marbert Rocel otwierają rożne muzyczne drzwi i świetnie potrafią budować napięcie. Przez cały czas bawią się konwencjami, a w tym odważnym podejściu znajdują umiar. Niemieckie trio ciągle eksperymentuje i zaskakuje. Na ich ostatnim albumie "Catch a bird" jest na poważnie i imprezowo, z przymrużeniem oka i o miłości…

Mabert Rocel świetnie wpisują się w to co kiedyś zwykło określać się muzyką elektroniczną. Ich nagrania nie ustępują miejsca takim klasykom tego gatunku jak Morcheeba, Zero 7 czy Flunk. Oscylują wokół electro, nu-jazzu i stonowanych songwriterskich klimatów. Aranżacyjnie jednak mocno zakorzenieni są w stylistyce klubowego grania i bez problemu zaspokoją Wasz głód niskich tonów.

Grupa postawiła na brzmieniowy pluralizm wyzbywając się jednocześnie pseudo muzycznych trików. Łączą sprawdzone producenckie motywy z bogatym instrumentarium. Na szczęście to nie kolejny skład, który na każdym kroku chce pokazać, że na instrumentach grać umie i co chwila to udowadnia. W efekcie ich muzyka brzmi przejrzyście i nie mamy wrażenia natłoku muzycznych informacji. Do tego wciągające nas w grę świetne teksty i gotowe.

  

 

 

Informacje o imprezie:

09.09 (piątek) IN/OUT w. Marbert Rocel Live!

Delikatesy Stara Rzeźnia (wejście od ul.Północnej)

Marbert Rocel LIVE! (Compost Rec. / Niemcy)

support:
Bartosz Szczęsny LIVE! (Brennesel /pzn)
Jurek Przezdziecki LIVE! (Definition/ Cocoon / wawa)
Popkids Vibes (Ponton Rec. / pzn)


Jak było poprzednio? Zobaczcie!!!

 

 

Podczas audycji będzie można również zdobyć wejściówki na Technosoul crew Surgeon'a w stolicy, w 1500m2, która odbędzie się 9 września.

Surgeon to legenda minimal techno, jeden z największych innowatorów gatunku, stawiany obok Jeffa Millsa. Obecnie zaś gra wszystko co ciekawe w muzyce, włączając w to dubstep, czy wycieczki w stronę IDM. Najnowsze LP zaś, 'Breaking The Frame' to techno wprost czerpiące z tradycji nowojorskiego minimal music lat 50/60, Steve Reich, Terry Riley, La Monte Young.

Surgeon to uznany producent, dj, ale także i remi xer. Na koncie ma kilkadziesiąt reinterpretacji dokonanych m.in. dla The Advent, Hardfloor, Jamesa Ruskina, Scuby, Moderat, The Maccabees, Matmos czy Thoma Yorke'a.

Co jednak jest powodem tak wielkiego uznania dla twórczości Mr Childa? Wydaje się, iż odpowiedź tkwi w jego nieszablonowym podejściu do muzyki, wymykającym się jakimkolwiek kategoryzacjom. Surgeon ma niesłychanie otwarty umysł, czerpiąc inspiracje z najróżniejszych estetyk. W jego muzyce pobrzmiewają echa industrialu (zwłaszcza Coil i Nurse With Wound), IDM (artysta od lat przyjaźni się m.in. z Autechre, z którymi współpracował przy okazji kilku tras koncertowych), ale także i chicagowskiego house'u z przełomu lat 80tych i 90tych, dubstepu czy grime. Podobnie z występami na żywo - w trakcie jednego setu potrafi on zagrać dubstep, reggae, techno i jazz (!), nie tracąc przy tym ani na sekundę dynamiki techno.

Warto wspomnieć, iż Tony jest jednym z pierwszych którzy korzystali z Final Scratch, a później Abletona - ale 'dj set' w jego wydaniu nabiera zupełnie nowego znaczenia i nie ma nic wspólnego ze  sztampowym 'zmienianiem utworów', słuchacze często używają określenia 'kreatywny mix'.

 

Informacje o imprezie:

09.09.2011, start: 22:00
Klub 1500 m2
Warszawa, ul. Solec 18

Wystąpią:
Anthony Child aka SURGEON (Dynamic Tension/Warp/Tresor/Downwards - Birmingham, UK)
+ support by Technosoul Crew (Dtekk/Ninja/Gem/Essence)

music:
techno/dubstep/IDM/Chicago/electro...
2nd (dubstep) floor:
Think (Concrete Cut, New Moon)
Mack (Mash-up.pl)
Fox (Skylark Rec.)
Jan Piotr Szatan
Black Galaxy / 0311


KaW/materiały prasowe

 

 

 

 

Czytaj także

Pociąg do nauki i sztuki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 17:15
W ramach projektu Instytut B61 – "Zderzenie" w Polskę rusza wyjątkowy pociąg. Nauka, muzyka, performance i świetna zabawa - zobacz relację z Warszawy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poz_Modern w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 11:48
Druga edycja międzynarodowego festiwalu Poz_Modern odbyła się 2 września 2011 roku w poznańskim Centrum Kultury Zamek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd - konkurs internetowy zakończony!!!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 10:20
W nocy z 11 na 12 września 2011 w Centrum Hewelianum w Gdańsku będziecie mogli zobaczyć "Ewolucję gwiazd", czyli wszystkie zmiany, które zachodzą w nich przez całe "życie".
rozwiń zwiń