16 stycznia - Dzień Pikantnych Potraw

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:50
Ostre sosy, papryczki chili, pieprz biały, czarny, czerwony czy japoński chrzan wasabi nadają daniom gorącego charakteru.
Ostre smaki są charakterystyczne dla kuchni azjatyckich
Ostre smaki są charakterystyczne dla kuchni azjatyckichFoto: Glow Images/East News

Jednak te składniki mają nie tylko walory smakowe, ale też pozytywnie wpływają na nasz organizm, poprawiają krążenie, trawienie, nastrój oraz rozgrzewają. Czy pikantne potrawy są dla wszystkich? Czy nam nie szkodzą, czy może dobrze jest czasem np. w sobotę, zjeść coś ostrego? Sprawdzi to Kaja Zemła.

Ponadto podczas audycji Maciek Oswald zajrzy do najbardziej pomysłowych poradników weekendowych i podpowie, co szalonego można zrobić lub czego się nauczyć w sobotę.

Oprócz tego przejrzymy aktualne sportowe ciekawostki, a znany z YouTube'a IsAmUxPompa, który jest gamerem, opowie o tym, jak wyglądają jego soboty. Jak co tydzień przyjrzymy się też tekstowi znanej piosenki, którą przedstawi Marek Ziemba w "Understudiu".

***

Na "Sobotologię", oczywiście w sobotę (16.01) w godz. 15.00 - 17.00, zaprasza Patryk Kuniszewicz.

mg/pj

Czytaj także

Foodpairing - kunsztowne kompozycje smaków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 12:50
Czekolada ze śledziem lub kawiorem, kalmary ze sfermentowanymi jabłkami i pomidory w pomarańczach. Niebanalne połączenia stały się znakiem rozpoznawczym modnej kuchni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jaja w kuchni". Marcin Kuc o Świętach po męsku

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 09:40
- Jeśli jesteś facetem i chcesz zaimponować najbliższym przy wigilijnym stole, proponuję pójść w ryby i przygotować karpia - mówi youtuber z kanału "Jaja w kuchni".
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Food Emperor - odkrywamy tajemnice youtubera

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 14:42
Jest jedną z najbardziej tajemniczych osobistości YouTube'a. Rzadko pojawia się w mediach i nigdy nie pokazuje twarzy. W Czwórce zagościł The Food Emperor.
rozwiń zwiń