X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ratownik GOPR: interweniujemy, zwracamy uwagę, nie wystawiamy mandatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 16:20
- Ochotnik musi przede wszystkim znać dobrze teren działania grupy GOPR. W naszym przypadku to pasmo gór od Ustronia aż do Babiej Góry, czyli Beskid Śląski i Żywiecki - mówił ks. Maciej Kornecki, ratownik z Grupy Beskidzkiej GOPR.
Audio
  • Na czym polega praca goprowca? Czy do ich ekipy dołączą drony? (Sobotologia/Czwórka)
GOPR
GOPRFoto: praszkiewicz/shutterstock.com/cc

- Najważniejsza jest dobra znajomość topografii gór, umiejętność jazdy na nartach i sprawność fizyczna. Jeśli posiadamy te kwalifikacje możemy próbować swoich sił w GOPR - mówił rozmówca Patryka Kuniszewicza.

Czym zajmują się ratownicy, kiedy nie uczestniczą w akcjach ratunkowych? - W trakcie patrolu staramy się upominać wszystkich, którzy zapominają o tym, żeby nie siadać na stoku, nie porzucać na trasie zjazdowej nart czy desek. Kiedy ruch jest duży, przestrzegamy też przed nadmierną prędkością. Naszym zadaniem jest przypominanie o dobrych praktykach, nie wystawiamy mandatów - wyjaśniał ratownik GOPR Gabriel Bizoń. 

W jaki sprzęt musi być zaopatrzony goprowiec? Dlaczego ratownikiem nie może być wolontariusz? Jakie uprawnienia trzeba posiadać, aby móc założyć niebiesko-czerwoną kurtkę GOPR? I czy już niedługo ich pracę usprawnią drony? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Gabriel Bizoń, ks. Maciej Kornecki (ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR)

Data emisji: 19.01.2019

Godzina emisji: 8.40

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ferie zimowe 2019. Jak zadbać o bezpieczeństwo wybierając się na wędrówkę po górach?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 06:59
W sobotę rozpoczęły się ferie zimowe. Najpierw na wypoczynek udały się dzieci i młodzież z pięciu województw, a okres zimowych, dwutygodniowych przerw od nauki w całym kraju potrwa do 24 lutego. W tym czasie wielu uczniów wybierze się w góry. Jak powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka rozpoczęła ferie na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:00
- Mamy ponad metr śniegu, ale to chyba nie wszystko, bo natura ciągle nas darzy świeżym puchem. Ratrakujemy dwa razy dziennie, więc narciarze mają "sztruksik" - mówi Tomasz Andrejko prezes Stacji Narciarskiej "Czarny Groń", gdzie Czwórka rozpoczęła ferie zimowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy skrobaczka umili poranki kierowcom?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 14:29
Gdy za oknem zima, śnieg i mróz kierowcy muszą, w swych planach poranka, uwzględnić odśnieżanie auta. Z podgrzewaną skrobaczką będzie to łatwiejsze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kołodziejczyk: największa satysfakcja jest wtedy, kiedy jest trudno

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 13:40
"Zamieć" to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zadaniem zawodników jest pokonanie jak największej ilości pętli: Baza - Skrzyczne - Baza w 24 godziny. Każda pętla ma długość 13,5 km. 
rozwiń zwiń