Polskie Radio
Section05
GOPR

W Beskidach upalnie. GOPR apeluje do turystów, aby pamiętali o zapasie wody i nakryciu głowy

Bardzo dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. Temperatura była wysoka już we wtorek rano. Goprowcy podali, że termometry wszędzie przekraczały 20 stopni C. Jednocześnie wskazali, że na wędrówkę trzeba zabrać duży zapas płynów. Niezbędne jest też nakrycie głowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony beskidy GOPR góry lato upały turystyka zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo ratownik górski

Góry: piękne, niezwykle pociągające i popularne. Bywa, że śmiertelnie niebezpieczne

Wakacyjne wyjazdy w góry tradycyjnie cieszą się dużą popularnością. Niestety, równocześnie znacznie rośnie liczba interwencji służb ratowniczych, a zdjęcia turystów w klapkach i z reklamówkami próbujących zdobyć szczyty górskie podbijają internet. 10 sierpnia to Dzień Przewodnika i Ratownika Górskiego.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA GOPR pomoc wakacje turystyka góry Piotr Firan Trójka

Tatry zamknięte dla turystów. W całych polskich górach ekstremalnie trudne warunki

Na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego został zamknięty cały obszar Tatr po polskiej stronie. W Tatrach obowiązuje czwarty - wysoki - stopień zagrożenia lawinowego i cały czas przybywa śniegu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody Tatry Karkonosze małopolskie Zakopane TOPR GOPR Zakopianka