Czym jest VR?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:51
Wirtualna rzeczywistość przestała nas dziwić. Stała się naturalnym elementem każdego dnia. Mamy z nią do czynienia w każdej przestrzeni i niemal każdy może w nią wniknąć za pomocą specjalnych gogli. Czym dokładnie jest VR?
Audio
  • Wirtualna rzeczywistość – jakie daje możliwości? (Sobotologia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Salon VR może mieścić się wszędzie, na świeżym powietrzu, w naszym pokoju, możemy do niego zajrzeć siedząc wygodnie na kanapie. By sprawdzić jak dokładnie działa świat wirtualnej rzeczywistości zajrzeliśmy do jednego z takich miejsc.

- To pomieszczenie 2x2 metry. Po wejściu do niego zakładamy na głowę specjalne gogle, bierzemy do ręki specjalne kontrolery i to wszystko, czego potrzebujemy, by przenieść się w wirtualny świat. To, co w nim robimy zależy od aplikacji, jaką wybierzemy, a oferta jest bardzo różnorodna - zapewniał właściciel salonu VR.

Znajdziemy w niej gry akcji, w których możemy powalczyć z potworami, doświadczenia podróżnicze, albo symulacje sportów ekstremalnych. Bardziej zaawansowane narzędzia śledzą nasze ruchy. Krok w świecie rzeczywistym będzie krokiem zrobionym w symulacji/grze. Daje to graczowi wiele możliwości. Jakich? Co możemy przeżyć w wirtualnym świecie, dla kogo przeznaczona jest taka rozrywka i czy dzięki takiej symulacji można pozbyć się np. lęku wysokości? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 27.07.2019

Godzina emisji: 9.15

ac/pj

Czytaj także

Ola Gościniak radzi, jak stworzyć własne miejsce w sieci

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 13:50
- Hasło "jestem interaktywna" wymyśliłam w ciągu kilku godzin. Szybko się ono przyjęło wśród ludzi, którzy też chcą działać w sieci i być on-line - opowiada Ola Gościniak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominator Podróżnik: Sudety są do przejścia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 10:30
Gradobicie i ulewy są mu niestraszne - wysuszy buty i wędruje dalej. Dominik Cybulski, autor bloga "Dominator Podróżnik" opowiada o tym, jak wymyślił najdłuższą pieszą trasę w polskich górach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strefa 51. Gości z kosmosu zastąpią internauci?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:40
Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że Strefa 51 to miejsce, w którym rząd USA ukrywa UFO. Teraz ponad milion internautów chce sprawdzić, czy naprawdę są tam kosmici.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uzależnienie w sieci. "Dziś liczba znajomych podnosi nam poziom kortyzolu"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 16:25
Jedna z pierwszych badaczek na świecie zajmujących się problemowym użytkowaniem internetu Kimberly Young podkreśla, że mężczyźni wybierają aktywność w sieci związaną z dominacją i poczuciem kontroli, a te warunki spełnią np. gry on-line. 
rozwiń zwiń