Kaszuby - raj dla... narciarzy!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 16:20
Wrocławianie na narty jeżdżą w góry Stołowe, krakowianie - do Zakopanego, a mieszkańcy Gdańska - na Kaszuby! Ten górzysty region idealnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych.
Audio
  • Białe szaleństwo na Kaszubach! (Hotspot/Czwórka)
Narciarz
NarciarzFoto: Glow Images/East News

Największym masywem na Kaszubach jest Wieżyca, gdzie - jak zapewnia instruktor narciarstwa Krzysztof Lewandowski - można poczuć się jak w alpejskim kurorcie. Jest tam pięć wyciągów narciarskich, wypożyczalnie sprzętu i restauracje. - Ale Wieżyca to nie wszystko. Mamy sześć odrębnych gór, a najdłyższy, 600-metrowy  zjazd jest na górze Przywidz - mówi Lewandowski.

Podczas audycji udowadniamy też, że na Kaszubach da się uprawiać freestyle kajakowy i to przez 365 dni w roku! W tym regionie można też spróbować... jazdy na nartach za koniem.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 19.12.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/fbi

Czytaj także

Czwórka na wczasach, w góralskich lasach

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 10:00
Najbliższy "PlenAir" nadajemy z największego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce - SnowFest Festival w Zakopanem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kurozwęki - skarby, labirynt i diabelski kamień

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 17:00
Kurozwęki to niewielka wieś w Świętokrzyskiem, której centralny punkt stanowi zespół pałacowy należący do rodu Popielów. Jakie skarby kryje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idzie zima - przygotuj się na stok

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 09:00
Jeśli dziś zaczniemy przygotowania do sezonu zimowego, to za 1,5 miesiąca spokojnie wejdziemy na stok i zejdziemy z niego bez kontuzji.
rozwiń zwiń