Nieborów, Arkadia, Ciechanów - zwiedzamy Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 16:29
Gość Czwórki odwiedził już niemal cały świat. Przekonywał jednak, że - by spędzić ciekawy weekend - nie trzeba przebywać tysięcy kilometrów.
Audio
  • O Nieborowie, Arkadii i Ciechanowie opowiada Piotr Brewczyński (Hotspot/Czwórka)
Jesienne wyprawy mogą być równie pełne przygód jak wakacyjne wojaże
Jesienne wyprawy mogą być równie pełne przygód jak wakacyjne wojażeFoto: Glow Images/East News

podróżnik 1200.jpg
Lubelszczyzna. Jak odnaleźć się na nieoznakowanym szlaku?

Jego zdaniem Nieborów to "must see" dla mieszkańców centralnej Polski. - Tamtejszy kompleks parkowy jest w świetnym stanie, można tam spędzić kilka godzin wyłącznie na "szwędaniu się" - opowiadał Piotr Brewczyński. Jak przekonywał, ogromne wrażenie robi także nieborowski pałacyk. - Głównie ze względu na odzobną ceramikę, która zresztą wytwarzana była na miejscu. Główna klatka schodowa wyłożona jest płytkami wielkości 7-8 cm, są ich setki, a każda z nich była ręcznie malowana - opowiadał Brewczyński.


jesień spacer park 1200x660.jpg
Połczyn Zdrój. Miejsce idealne mna relaks?

Które miejsca jeszcze warto zobaczyć w okolicach Warszawy? O tym mówił gość Czwórki. Zapraszał także m.in. do XVIII-wiecznej Arkadii, Guzowa i Ciechanowa, ale także opowiadał o przygodach, jakie przydarzyły mu się podczas wojaży. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Piotr Brewczyński (autor bloga „Jedź, baw się”)

Data emisji: 9.09.2017

Godzina emisji: 15.14

kd/mz

Czytaj także

Co słychać na południu Polski? Czwórka w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 14:11
Jak co tydzień wybraliśmy się z Mateuszem Kulikiem w Polskę - tym razem odwiedziliśmy Rzeszów. Dla jednych to stolica polskiej siatkówki, dla innych - dobra baza wypadowa w Bieszczady, a nawet idealne miejsce, by studiować lotnictwo. Tam także znajduje się siedziba Teatru Maska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na sudeckich szlakach - maliny, mikroklimat i zebry

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 13:04
Naszym przewodnikiem po Sudetach Zachodnich jest Małgorzata Smolińska, która w lipcu z dwunastokilogramowym plecakiem, samotnie przemierzyła tam ponad 120 kilometrów. - Sudety są mi bliskie, bo pochodzę z Jeleniej Góry. Miałam ochotę "dziabnąć" mniej znanej i przechodzonej części tego pasma górskiego - mówi podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Krakowa po Kaszuby. Zwiedzamy Polskę z Anną Piernikarczyk

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 23:00
Nasz gość ma za sobą 1011092 kilometrów przebytej drogi. Bo przemierzanie naszego kraju to jej największa pasja. - Chcemy zwiedzać Polskę, bo jest piękna i fajna - mówiła Anna Piernikarczyk.
rozwiń zwiń