Świat pędzi do przodu... nadążasz za nim?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 20:30
Czy mamy odwagę samemu poszukiwać informacji, czy zdajemy się na to, co podają nam media?
Audio

W niektórych krajach ludzie są tak przywiązani do pewnych idei, że nie zauważają, że świat idzie naprzód… Czy mamy prawo to oceniać?


A my - ludzie zachodu - na co w takim razie przymykamy oczy, dlaczego czasem słyszymy, że "powinniśmy o tym wiedzieć", mimo, że dotyczy to kwestii, która nie jest związana z naszym życiem i czasoprzestrzenią, w której żyjemy? Czy wiemy jak żyją ludzie w innych krajach? Do jakich idei są przywiązani?


W niedzielę naszym gościem był Maciej Okraszewski,  który specjalizuje się w reportażach ze świata, z zakątków, o których nie mamy pojęcia. Posłuchaj rozmowy z Maciejem Okraszewskim!

Zapraszamy w każdy weekend rano do "Bed & Breakfast" - Agnieszka Furtak i Raf Uzar

Zobacz więcej na temat: Czwórka media tradycja

Czytaj także

Taniec Vimbuza z Malawi i francuska gastronomia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 19:00
Co je łączy? Lista arcydzieł ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Tworzymy więc nasza "czwórkową" listę takich dobrych praktyk na całym świecie (także w Polsce!), które warto chronić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspiarska mentalność Japończyków

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 21:00
- Ludzie w Japonii mają w sobie dwa fronty: honne, czyli to co się czuje naprawdę i tego się nie ujawnia oraz tatemae czyli twarz publiczną, pijarową - opowiadał w audycji "Bed & Breakfast" Kuba Tyszko, czwórkowy korespondent z Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uważaj jak jedziesz!!!", czyli kuriozalne przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:00
W Iranie za przekroczenie prędkości dostaje się za karę baty, a w Korei Płd. policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, które dostają od kierowców... O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się autem za granicę?
rozwiń zwiń