Novika zaśpiewała w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:00
To jedna z najważniejszych reprezentantek chilloutowego nurtu w polskiej elektronice. W Czwórce artystka zaprezentowała materiał ze swojej ostatniej płyty "Lovefinder".
Audio
Novika w Czwórce
Novika w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Novika to prawdziwa weterenka polskiej sceny klubowej. W drugiej połowie lat 90. - jako dziennikarka prowadząca kultową audycję "Radio Leniwa Niedziela" w Radiostacji - była jedną z głównych propagatorek kanapowej elektroniki i brzmień chilloutowych. Na początku nowego stulecia Novika sama zaczęła tworzyć.

W 2002 roku artystka wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej głos pojawił się też na płytach Smolika, Fisza, 15 MINUT Projekt, Vienio & Pele, a w 2004 roku ukazała się płyta "feat Novika", będąca zbiorem utworów z jej udziałem.
Debiut solowy przyszedł dość późno, bo w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany "Tricks Of Life“ zebrał bardzo pozytywne recenzje i został nominowany do Fryderyków. Novika otrzymała także nominację do Paszportów Polityki.
Druga płyta (2010) to już nowa, pełna energii Novika. "Lovefinder" jest albumem kobiecym, lecz także zaśpiewanym z pazurem i swobodą. Tym razem artystka nagrodzona została Fryderykiem w kategorii Muzyka Klubowa. Rok później wydała płytę "Mixfinder", czyli zbiór remiksów piosenek z "Lovefindera".

Rozmowa z artystką w Czwórce: Wszystkie remixy Noviki (WIDEO)
Novika intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem didżejskim Beats Friendly w klubach i na festiwalach w całym kraju. Nagrała również piosenkę "Stay Close" z Marcinem Czubalą dla niemieckiej wytwórni Mobilee.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu w Czwórce oraz obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia! Koncert odbył się w "Ministerstwie dźwięku" 7 kwietnia.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert MUZYKA
Czytaj także

Rockowa fala Oceanu w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 15:00
W audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpił na żywo zespół Ocean. Formacja ma na koncie setki koncertów, zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia jak brzmieli w Czwórce!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Rogucki wystąpił w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 15:00
Piotr Rogucki wraz z zespołem stawił się w "Ministerstwie Dźwięku"! Zobaczcie ich ponad czterdziestominutowy koncert!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:40
- Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty - mówił Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production. Sorry Boys wystąpił w czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Łąki Łan w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 17:00
Łąki Łan to polski zespół, grający - według samych muzyków - "łąki funk”, a zdaniem recenzentów - połączenie muzyki punk oraz funk. Zapraszamy do obejrzenia reemisji koncertu w "Ministerstwie dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Frenchmana na antenie Czwórki (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:15
Znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity (Marika/ABselektOR/Frenchman) i Jamal, Frenchman wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń