Kraków i Suwalszczyzna - idealne dla nurków!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 07:00
By podziwiać podwodne widoki, wcale nie trzeba jechać za granicę. W Polsce są miejsca, w których można oglądać zatopione samoloty, a także takie, w których jest mnóstwo roślin i ryb.
Audio
  • Instruktor Jakub Cieślak o najlepszych polskich miejscach do nurkowania (Co Was kręci/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania znajduje się w Krakowie. To Zalew na Zakrzówku, czyli stary kamieniołom wapienia. Na dnie leżą drewniany statek, dwa samoloty, duży fiat, autobus marki Ikarus i... dawna przebieralnia. Niezwykłych widoków dostarcza też dawny kamieniołom Piechcin w Wielkopolsce. Ale to nie wszystko.

- Tuż koło Suwałk jest kapitalne Jezioro Staw o fantastycznej przejrzystości i bardzo bogatym życiu podwodnym. To jezioro nie ma się czego wstydzić w zestawieniu z Cyprem czy Egiptem - mówi instruktor nurkowania Jakub Cieślak.

Gość Czwórki ocenia też, jak nurkuje się w Wiśle, Morzu Bałtyckim i najgłębszym w Polsce Jeziorze Hańcza. Wyjaśnia też, jak zdobyć uprawnienia nurkowe i odpowiada na pytanie, czy nurkowanie to drogi sport.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Jakub Cieślak (instruktor nurkowania)

Data emisji: 23.08.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/pg

Czytaj także

Nurkowanie - sport, w którym bariery nie istnieją

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 12:00
- Ludzie, którzy na co dzień nie widzą, nie słyszą, albo nie chodzą, pod wodą radzą sobie nierzadko lepiej niż ich pełnosprawni koledzy - mówi Joanna Hereta ze stowarzyszenia "To ma sens".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skoki do wody... zacznij od gimnastyki

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 18:30
- Skoki do wody do przede wszystkim akrobatyka - mówi Mistrz Polski, Karol Czerwiński. - Skoczek, zanim wejdzie do basenu, musi rozgrzać się na sali gimnastycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ahoj, przygodo! Jak zdobyć patent żeglarski?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 14:50
By móc pływać na jachtach, trzeba przejść kilkutygodniowy kurs i zdać dwustopniowy egzamin. - To gra warta świeczki! - zapewnia Beata Jaskoń, która od dziecka żegluje po jeziorach i morzach.
rozwiń zwiń