SnowFest 2023. Co działo się na skoczni?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 15:30
Jubileuszowa odsłona festiwalu SnowFest przeszła do historii, ale uczestnikom pozostawiła piękne wspomnienia - i te muzyczne, i sportowe. - W piątek w Szczyrku tłumy podziwiały snowboardzistów, a w sobotę freestyle’owych narciarzy - opowiada dziennikarz Czwórki Jeremi Angowski. 
Uczestnicy zawodów SnowFest 2023.
Uczestnicy zawodów SnowFest 2023.Foto: SnowFest

SnowFest Festival odbywa się w Szczyrku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych w Polsce. Jak co roku występom najciekawszych artystów sceny rapowej i elektronicznej towarzyszyły sportowe zmagania najlepszych riderów. 

SnowFest 2023. SnowFest 2023.

W pojedynku o tytuł najlepszego zawodnika zmierzyli się czołowi reprezentanci polskiej sceny snowboardowej oraz freeski, dla których zimowe sporty ekstremalne to prawdziwa pasja i sposób na życie. Wśród snowboardzistów najlepszy był Kamil Knop, a podium dopełnili Wiktor Kozarski i Nikodem Franczak. Ale głośne "wow" dało się także usłyszeć po sztuczce Martyny Maciejewskiej. - Na tak dużej skoczni ostatni raz skakałam chyba trzy lata temu, tym bardziej z tego się cieszę - przyznaje zwyciężczyni konkursu w kategorii snowboardzistek. - Zrobiłam flipa, którego bardzo się bałam, ale wszyscy mówili mi, że dam radę. Warunki tutaj są trudne do takich tricków. Skocznia jest duża, startujemy w nocy i lądujemy na twardym podłożu, ale myślę, że wszystkie zawodniczki świetnie sobie poradziły. Od 13. roku życia Martyna Maciejewska należy do klubu Michała Ligockiego, od którego - jak sama przyznaje - dużo się nauczyła. - Jeżdżenie z taką gwiazdą to przyjemność, ale też okazja, żeby przyjrzeć się jego technice. Lubię te treningi, bo Michał ma w sobie tyle radości z jeżdżenia i zaraża nią innych.

SnowFest 2023 - dzień pierwszy [GALERIA >>>]

Posłuchaj
07:33 CZWÓRKA CWK - snowfest 05.03.2023.mp3 SnowFest 2023 - relacja z zawodów sportowych (Co Was kręci/Czwórka)

W sobotę zawody freeski wygrał Jan Krzysztof, jako drugi uplasował się Szczepan Karpiel-Bułecka, na trzeciej pozycji znalazł się Mateusz Augustyn. - Rywalizacja rywalizacją, ale tu przede wszystkim chodzi o to, żeby spotkać się z kumplami, ze środowiskiem - podkreślają rozmówcy Jeremiego Angowskiego. - Wydaje nam się nawet, że mieliśmy lepsze tricki od snowboardzistów, bo konstrukcja skoczni daje nam więcej możliwości, żeby się "poszarpać".    

SnowFest 2023. SnowFest 2023.

Konkurs SnowFest Games Accelerated by Taycan odbył się na skoczni Skalite. - Na pewno na słowa uznania zasługują też shaperzy. Zawodnicy docenili to, jak lekko skakało im się na hopie zbudowanym przez team Daniel Pulita - podkreśla autor audycji. Patronem festiwalu SnowFest 2023 była Czwórka.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<


SnowFest 2023. SnowFest 2023.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Data emisji: 5.03.2023

Godzina emisji: 11.10

kul/gs


Czytaj także

Od malucha do skatera. Warsztaty deskorolkowe dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:40
Deskorolka to jeden z ulubionych sportów ludzi młodych i najmłodszych. Żeby nauczyć się na niej jeździć, warto skorzystać z pomocy licencjonowanych instruktorów. Taki kurs to dobry pomysł na wakacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skitouring - narciarstwo czystej formy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 17:30
- Nie ma lepszego sposobu na poruszanie się zimą po górach - przekonuje Jacek Będkowski, organizator kursów lawinowych i narciarskich. - Idąc piechotą, grzęźniemy w śniegu, na nartach wszystko idzie jak po maśle, a zjazd jest najpiękniejszym finałem.  
rozwiń zwiń