Praca byle jaka – byle w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 10:12
Czy jesteśmy gotowi podjąć każdą pracę, aby tylko być w wymarzonym miejscu? Czy warto wybrać pracę mniej wygodną w pięknej okolicy? W Czwórce rozmawiamy o pracy za granicą.
Audio

- Ofert pracy za granicą jest sporo – mówi Olga Mickiewicz, reporterka Czwórki. W sezonie wakacyjnym ofert jest najwięcej, a możemy zatrudnić się w hotelach, barach i restauracjach.

Marta przez trzy miesiące pracowała jako barmanka na greckiej wyspie Rodos. – Z koleżanką postanowiłyśmy kupić bilet w jedną stronę. Szukanie pracy zajęło nam dwa dni. Poznałyśmy Polki, które pracowały w nowootwartym klubie, powiedziały nam, że potrzebni są barmani. Zjawiłyśmy się na rozmowie kwalifikacyjnej i po dniu próbnym miałyśmy pracę – opowiada.

We Francji można zostać "kierowcą aut luksusowych", w Tajlandii poszukiwani są nauczyciele języka angielskiego. Praca może być często ciężka, ale bywa też lepiej płatna. – Jeśli mamy czas, by cieszyć się tym, co wokół nas, można poczuć się jak na wakacjach – mówi Mickiewicz.

Jakie inne zajęcia czekają na nas za granicą? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Władzę przejmują pracownicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 12:05
W nadchodzących latach to pracownicy będą dyktowali warunki na rynku pracy - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki powinien być skuteczny menedżer?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 10:50
Pracodawcy nadal patrzą krzywo na pracowników, którzy poświęcają dużo uwagi życiu rodzinnemu. Niesłusznie! Z badań wynika, że menedżer, który ma żonę i dzieci, jest bardziej efektywny w pracy i ma bardziej pozytywne nastawienie do życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsza praca po siłowni

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 13:17
Jak zwiększyć efektywność pracy szybko i skutecznie? Wystarczą ćwiczenia fizyczne.
rozwiń zwiń