"Akademik nigdy nie zasypia": fakty i mity z życia studentów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 06:00
Nie wszyscy żacy mogą pozwolić sobie na wynajęcie pokoju lub mieszkania, dlatego decydują się na mieszkanie w akademiku. Tu jednak nie ma czasu na odpoczynek. Oto zbiór legend i prawdziwych historii z akademickiego życia.
Audio
  • Legendy i prawdziwe historie rodem z akademików
  • Prawdziwe życie w akademikach - sonda wśród słuchaczy Czwórki

Ci, którzy mieli okazję skosztować życia w domach studenckich, uważają, że tylko w takim miejscu można przejść studia naprawdę tak, by mieć potem co opowiadać dzieciom i wnukom.- U nas jest generalnie mało nauki, a dużo zabawy i studenckiego życia - mówi jeden ze słuchaczy Czwórki, mieszkaniec akademika. - Akademik nigdy nie zasypia - dodaje inny. - Rodzice myślą, że my się tam uczymy, ale tak naprawdę imprezy są każdego dnia - śmieje się słuchaczka.

Ale studenckie domy to nie tylko permanentna zabawa, głośna muzyka, brudne korytarze i rozklekotane łóżka. A akademik akademikowi nie równy. W legendarnym dla stołecznych żaków miejscu - na Jelonkach - powstały ostatnio trzy nowe domy, których standard nie przypomina już wysłużonych drewnianych pokoików. - W nowych akademikach mamy wyposażenie na miarę XXI wieku - mówi Janusz Łagowski, kierownik zakładu Osiedle Akademickie "Przyjaźń" w Warszawie. - W pokojach jest internet, są telefony i aneksy kuchenne. Studenci mają bardzo dobre warunki.

Tylko, czy nawet w takich luksusach można spokojnie uczyć się do sesji? Dowiedz się więcej o akademikowym życiu i posłuchaj arcyciekawych historii rodem ze studenckich domów, w których udział brali słuchacze Czwórki. Co jest legendą, a co wydarzyło się naprawdę? Posłuchaj nagrań audycji "4 do 4", załączonych do materiału.

 (kd)

Czytaj także

Parzenie kawy na stażu to też inwestycja w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 16:09
Czy tego chcemy czy nie - są branże, w których bez stażu nie mamy żadnych szans na pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połykaj książki szybko i ze zrozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 16:43
6 książek w 2012 roku przeczytał statystyczny Polak, który sięga po słowo pisane. Ci, którzy tego nie robią przeczytali najwyżej jeden tytuł. Badania pokazują, że w sferze czytelnictwa nasz kraj nie ma niestety, czym się pochwalić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarządzanie na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 15:00
Po raz pierwszy od trzech lat zarządzanie nie było najchętniej wybieranym kierunkiem przez przyszłych studentów. Teraz na topie jest informatyka, a nauki humanistyczne to już niszowa fanaberia.
rozwiń zwiń