Dieta idealna? Można skomponować ją z tego, co na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 19:55
- Stoję na stanowisku, że hot dogów raczej powinniśmy unikać. Jest to żywność typu fast food, która zawiera dużo tłuszczów i soli, a w ramach racjonalnego żywienia, akurat te składniki powinniśmy ogarniczać - mówiła Agnieszka Jarosz z IŻŻ, rozmówczyni Patryka Kuniszewicza.
Audio
  • Gubisz się wśród poradników, które mają cię odchudzić? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy dietetyka (Stacja nauka/Czwórka)
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz w Instytucie Żywności i Żywienia
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz w Instytucie Żywności i Żywienia Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Patryk Kuniszewicz wraz z żółtym mikrofonem Czwórki trafił do Poradni Chorób Metabolicznych. Co kryje się za tą naukową nazwą i dlaczego warto się tam wybrać? - Przychodnia nierozerwalnie związana jest z Instytutem Żywności i Żywienia. Przyjmujemy pacjentów z chorobami metabolicznymi. Przede wszystkim jest to cukrzyca, ale także otyłość czy hipercholesterolemia - opisywała ekspertka.

- Przyjść może do nas każdy, kto posiada skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. W poradni otrzyma poradę dietetyczną, szereg badań i wizytę u lekarza - wyliczała.

Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz w Instytucie Żywności i Żywienia Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz w Instytucie Żywności i Żywienia

Dlaczego w leczeniu chorób związanych z powikłaniami po nieodpowiednio dobranej diecie niezbędna jest pomoc psychologiczna? Jak wybrać dla siebie najlepiej zbilansowaną dietę? Czy możliwe jest, żeby to, co zjadamy na co dzień zamienić na jadłospis idealny? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Agnieszka Jarosz, Barbara Wojda (Instytut Żywności i Żywienia) 

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 12.16

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liofilizacja. Patent Indian wykorzystywany przez alpinistów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 15:37
Już kilkaset lat temu andyjscy Indianie Quechua odkryli sposób, dzięki któremu mogli przechowywać żywoność przez długie miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cukier - jak pozbyć się słodkiego uzależnienia?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:04
Nasze komórki nie wiedzą, że jedzenia jest pod dostatkiem. Działają tak od milionów lat: oszczędzają energię i robią zapasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamień kosmetyki na zdrowe koktajle i poczuj różnicę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:31
Autorka książki "Soki i koktajle w minutę" Agata Ziemnicka-Łaska znalazła odpowiedź na to, jak ekspresowo zaspokoić potrzeby naszego organizmu i sprawić, że będziemy lepiej się czuć i wyglądać. 
rozwiń zwiń