Eneloop Ambassadors Tour - wyścig, który zmienia myślenie o środowisku

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 17:23
Studentka stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu razem z kolegą, Césarem Gonzálezem Cruzem wystartuje w niezwykłej sztafecie. Eneloop Ambassadors Tour to bieg, dzięki któremu będzie można w rzeczywisty sposób pomóc naturalnemu środowisku.
Audio
  • Eneloop Ambassadors Tour – eko sztafeta na pomoc środowisku (Stacja nauka/Czwórka)
Ola Buszmak (studentka stomatologii PUM, uczestniczka Eneloop Ambassadors Tour)
Ola Buszmak (studentka stomatologii PUM, uczestniczka Eneloop Ambassadors Tour)Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Eneloop Ambassadors Tour to wyprawa, która zaczęła się pod koniec czerwca tego roku. Podzielona jest na dwanaście etapów. Dwanaście dwuosobowych drużyn przemierzy całą Europę, promując przyjazne ekologii zachowania, zwiększając świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie niesie konsumpcyjny styl życia, doradzając, w jaki sposób możemy chronić nasze środowisko - wyjaśniała Ola Buszmak, uczestniczka wyścigu Eneloop Ambassadors Tour.

- Będziemy wspierać organizację charytatywną poprzez zbieranie polubień dla strony Eneloop Ambassadors Tour - mówiła ambasadorka EAT.

Jak działa system Eneloop Ambassadors Tour? W jaki sposób "lajki" mogą przełożyć się na faktyczną ochronę środowiska? Jaka jest w tym rola ambasadorów i czy akcja charytatywna może z powodzeniem funkcjonować w formie wyścigu? W jaki sposób uczestnicy przemierzają trasę wyścigu? Kto może zostać uczestnikiem EAT? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Ola Buszmak (studentka stomatologii PUM, uczestniczka Eneloop Ambassadors Tour)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 12.12

ac

Czytaj także

Drzewa, które… zmieniają płeć

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 15:04
Cis - drzewa tego gatunku rosnące w Wielkiej Brytanii zmieniają swoją płeć. Jak tamtejsi naukowcy doszli do tego odkrycia i czy to rzeczywiście jest możliwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:00
- W książce Stanisława Czernieckiego z 1682 roku, najstarszej polskiej książce kucharskiej, miód występuje tylko cztery razy - mówi Piotr Zwierzchowski, ekspert z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. - Wbrew pozorom świadczy to jego ogromnej popularności - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologia, sztuka, sport i design mają w Lublinie ten sam adres

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 15:27
- Już sam budynek jest wyjątkowy. Goście, którzy nas odwiedzają, mówią, że niewiele jest takich miejsc w Europie - mówił dyrektor Centrum Spotkania Kultur Piotr Franaszek. 
rozwiń zwiń