Research Week. Dlaczego warto studiować na Politechnice w Łodzi?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 19:40
Research Week to wydarzenie, na którym Politechnika Łódzka przedstawia swój potencjał naukowy, realizowane projekty i aktywność w międzynarodowej współpracy. W tym roku potrwa ono do 16 marca.
Research Week to wydarzenie indukujące działalność interdyscyplinarnych zespołów oraz zapraszające do realizacji przedsięwzięć w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego. (zdj. ilustracyjne)
Research Week to wydarzenie indukujące działalność interdyscyplinarnych zespołów oraz zapraszające do realizacji przedsięwzięć w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego. (zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock/Matej Kastelic

- Świat badań naukowych jest fascynujący, a ich efekty zmieniają nasze życie na lepsze, umożliwiają postęp cywilizacyjny i potęgują możliwości - przekonują studenci Politechniki Łódzkiej.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy są m.in. prezentacja osiągnięć uzdolnionych studentów uczestniczących w nowym programie E2TOP, czyli Excellence in Engineering: Talents in Research with Opportunities Programme, badania młodych doktorantów z Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ oraz młodych naukowców, laureatów konkursu PŁ "FU2N - Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców". - Przygotowaliśmy także debatę, w której udział wezmą osoby pracujące w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ. Oni wiedzą niemal wszystko o tym, jak zorganizować wyjazd na zagraniczną uczelnię i jak uzyskać podwójny dyplom studiów - mówi dr Aleksandra Pawlik z Działu Promocji Politechniki Łódzkiej.

14 marca uczelnia zaprasza także na Dzień Otwarty. Jeśli, ucząc się do egzaminu dojrzałości, zastanawiasz się nad swoją przyszłością, to w podjęciu decyzji, co dalej, może pomóc wzięcie udziału w takiej inicjatywie. W programie zaplanowano m.in. strefy nauki, odkryć oraz inspiracji, w których uczestnicy będą odkrywać potęgę nie tylko nauk ścisłych. - Jeden z wykładów poprowadzi Nieobliczalny Patryk, który powinien być dobrze znany maturzystom. Skupimy się na najczęstszych błędach popełnianych na egzaminie dojrzałości oraz przedstawimy słuchaczom grafik na najbliższe dni, który jeszcze lepiej pozwoli przygotować się do matury - dodaje gość Czwórki. 

Posłuchaj
11:10 CZWÓRKA Stacja Nauka - lodz 13.03.2023.mp3 Dni Otwarte na Politechnice Łódzkiej - co w programie? (Stacja Nauka/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: dr Aleksandra Pawlik (Dział Promocji Politechniki Łódzkiej), Wiktoria Gerlicz (studentka biotechnologii po angielsku)

Data emisji: 13.03.2023

Godzina emisji: 12.28

kul

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą - pomoże program mentoringowy Our Future Foundation

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 21:30
Our Future Foundation to organizacja, która pomaga zdolnym młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki kariery. 
rozwiń zwiń