Cudze chwalicie… Polska na międzynarodowym szlaku turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:35
Czy znamy walory turystyczne Polski? Co możemy zaoferować gościom z zagranicy? Których miejsc na mapie nie powinni omijać?
Mapa Europy
Mapa EuropyFoto: pixabay.com

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej obecnie znajdujemy się na osiemnastym miejscu pośród najchętniej odwiedzanych krajów na świecie i na jedenastym w Europie. W ciągu ostatnich 15 lat przyjechało do nas aż 220 milionów turystów z całego świata. Chętnie odwiedzają nie tylko sąsiedzi, Niemcy, Czesi, Ukraińcy, ale także Brytyjczycy i Holendrzy. Czy Polska jest atrakcyjna zarówno na krótkie jak i na dłuższe wypady?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć pomiędzy 15.05 a 16.00, natomiast po godzinie 16.10 poznamy tajniki aplikacji mobilnej Yawn pozwalającej użytkownikom na wirtualne ziewnięcie i poznanie osób znudzonych z podobnego do naszego powodu. A stąd - otwarta droga do rozmowy, spotkań i wspólnej aktywności. Czy Yawn oznacza koniec nudnych chwil w kolejce do denstysty, w sklepie, na przystanku autobusowym lub po prostu gdy siedzimy w domu i nie bardzo jest co robić?

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (9.08) w godz. 15.05-17.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

jsz/kd

Czytaj także

Szczecin. Szmaragdowe Jezioro i betonowy statek

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 18:00
Skomplikowana historia pozostawiła w miejskiej i kulturowej tkance tego miasta wiele ran. Ale też mnóstwo niezwykłych atrakcji historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dookoła świata ze słońcem pod rękę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 16:36
11 miesięcy, 13 krajów, 80 gospodarstw domowych i ich dwoje - tak w liczbach można opowiedzieć o wyjątkowej podróży Marty i Łukasza Śliwińskich, autorów bloga swiatzbliska.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Racibórz - podróżnicy, magnolie i futbol

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 12:50
Przeniesiemy się do Raciborza - historycznej stolicy Górnego Śląska, gdzie do dzisiaj zachowało się wiele cennych zabytków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź - tropem murali i rewitalizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 15:47
Z roku na rok Łódź pięknieje, dziś to nie tylko miasto tkanin i wielkich fabryk, ale także wspaniałe przykłady rewitalizacji, fascynujące planetarium czy murale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacje podróżne. Z urlopu zrobią wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 17:30
Poinformują o pogodzie, lokalnych przysmakach, atrakcjach turystycznych a nawet o zawartości dwutlenku węgla w komunikacji miejskiej. - Większość aplikacji mobilnych dla turystów jest darmowa i coraz częściej działa w trybie off-line - mówi twórca aplikacji, Michał Tajchert.
rozwiń zwiń