Cyfryzacja życia. Jak wpływa na ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 17:01
Polska jest w czołówce europejskich państw o najszybszym postępie technologicznym. Coraz częściej korzystamy z mediów społecznościowych, smartfonów, tabletów, elektronicznej bankowości, czy e-zakupów.
Audio
  • Z jakich urządzeń elektronicznych najczęściej korzystamy i czy cyfryzacja życia jest nam potrzebna? Jakie zagrożenia niesie? (Czat Czwórki)
Jak komputeryzacja otaczającej nas rzeczywistości wpływa na naszą codzienność?
Jak komputeryzacja otaczającej nas rzeczywistości wpływa na naszą codzienność?Foto: Glow Images/East News

- Szukamy bodźców, a nowoczesne urządzenia dają nam zarówno te bodźce jak i dodatkową iluzję, że będziemy mieć lepszy dostęp m.in. do kultury. Poza tym panuje niestety stereotyp, że bez telefonu jest się "gorszym człowiekiem" - mówili eksperci Czwórki. Podkreślali jednak, że gadżety ułatwiają życie, zarówno zawodowe jak i prywatne, m.in. komunikację i nawiązywanie relacji z innymi. - 10 lat temu wsieci spędzaliśmy miesięcznie ok. 20 godzin. Teraz to niemal 75 godzin - wyliczali w rozmowie z Piotrem Firanem.

W programie dyskutowaliśmy także m.in. o tym, jak cyfryzacja postępuje w innych częściach Europy, i czym jest wykluczenie cyfrowe. Mówiliśmy także, jakie zagrożenia w związku z cyfryzacją życia czekają na przeciętnego Kowalskiego, z których ten najczęściej nie zdaje sobie sprawy…

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Radosław Nielek (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych), Piotr Gnyp (WhiteDot.ooo), Marcin Zadrożny (adwokat Odo24)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 15.07

kd/mz

Czytaj także

Sprzęt szybko się psuje. UE chce z walczyć z producentami?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:49
Kraje UE produkują co roku 15 ton elektrośmieci. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest błyskawicznie psujący się sprzęt elektroniczny. Według raportu niemieckiego Urzędu ds. Środowiska z roku na rok coraz szybciej przestaje on być zdatny do użytku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego - pytania o przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:36
W Polsce zasięg emisji cyfrowej radia obejmuje ponad 50% populacji kraju. Coraz więcej osób używa urządzeń mobilnych i słuch radia przez aplikacje na swoich smartfonach. A jak będzie za 5 lat?
rozwiń zwiń