X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja życia. Jak wpływa na ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 17:01
Polska jest w czołówce europejskich państw o najszybszym postępie technologicznym. Coraz częściej korzystamy z mediów społecznościowych, smartfonów, tabletów, elektronicznej bankowości, czy e-zakupów.
Audio
  • Z jakich urządzeń elektronicznych najczęściej korzystamy i czy cyfryzacja życia jest nam potrzebna? Jakie zagrożenia niesie? (Czat Czwórki)
Jak komputeryzacja otaczającej nas rzeczywistości wpływa na naszą codzienność?
Jak komputeryzacja otaczającej nas rzeczywistości wpływa na naszą codzienność?Foto: Glow Images/East News

- Szukamy bodźców, a nowoczesne urządzenia dają nam zarówno te bodźce jak i dodatkową iluzję, że będziemy mieć lepszy dostęp m.in. do kultury. Poza tym panuje niestety stereotyp, że bez telefonu jest się "gorszym człowiekiem" - mówili eksperci Czwórki. Podkreślali jednak, że gadżety ułatwiają życie, zarówno zawodowe jak i prywatne, m.in. komunikację i nawiązywanie relacji z innymi. - 10 lat temu wsieci spędzaliśmy miesięcznie ok. 20 godzin. Teraz to niemal 75 godzin - wyliczali w rozmowie z Piotrem Firanem.

W programie dyskutowaliśmy także m.in. o tym, jak cyfryzacja postępuje w innych częściach Europy, i czym jest wykluczenie cyfrowe. Mówiliśmy także, jakie zagrożenia w związku z cyfryzacją życia czekają na przeciętnego Kowalskiego, z których ten najczęściej nie zdaje sobie sprawy…

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Radosław Nielek (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych), Piotr Gnyp (WhiteDot.ooo), Marcin Zadrożny (adwokat Odo24)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 15.07

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprzęt szybko się psuje. UE chce z walczyć z producentami?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:49
Kraje UE produkują co roku 15 ton elektrośmieci. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest błyskawicznie psujący się sprzęt elektroniczny. Według raportu niemieckiego Urzędu ds. Środowiska z roku na rok coraz szybciej przestaje on być zdatny do użytku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego - pytania o przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:36
W Polsce zasięg emisji cyfrowej radia obejmuje ponad 50% populacji kraju. Coraz więcej osób używa urządzeń mobilnych i słuch radia przez aplikacje na swoich smartfonach. A jak będzie za 5 lat?
rozwiń zwiń