Jewish Heritage in Warsaw. "Odrabiamy lekcje z historii"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 09:50
Marta jest Hiszpanką i pracuje w firmie motoryzacyjnej, Paul studiuje i mieszka w Holandii. To, co ich połączyło, to porządkowanie cmentarza w ramach akcji "Jewish Heritage in Warsaw".
Audio
  • Jewish Heritage in Warsaw. "Odrabiamy lekcje z historii" (Czat Czwórki/Czwórka)
Cmentarz Żydowski w Warszawie zajmuje powierzchnię ok. 33,3 ha i znajduje się na nim około 200 tysięcy nagrobków stanowiących jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski
Cmentarz Żydowski w Warszawie zajmuje powierzchnię ok. 33,3 ha i znajduje się na nim około 200 tysięcy nagrobków stanowiących jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski Foto: Czwórka

- Uczestniczę w projekcie "Jewish Heritage in Warsaw" ze względu na jego temat. Bardzo interesuję się historią i sprawami związanymi z żydowskim dziedzictwem w Polsce - opowiada Marta.

Czytaj także
Powstanie Warszawskie pomnik pl Krasinskich 1200px shutterstock.jpg
Powstanie Warszawskie. Co dla nas dziś znaczy?

W ramach akcji wolontariusze z zagranicy i polscy harcerze porządkują Cmentarz Żydowski w Warszawie - największą nekropolię żydowską w stolicy, drugą co do wielkości w Polsce i jedną z największych na świecie. Cmentarz został założony w 1806 roku i najstarsze zachowane nagrobki pochodzą właśnie z pierwszej dekady XIX. Jest miejscem pochówku wielu wybitnych duchownych, naukowców, przemysłowców, pisarzy, żołnierzy i działaczy społecznych, m.in. Ludwika Zamenhofa - twórcy języka esperanto i Marka Edelmana - przywódcy powstania w Getcie Warszawskim.

Akcja "Jewish Heritage in Warsaw" potrwa do 23 sierpnia. W audycji podpowiadamy, co trzeba zrobić, żeby do nie dołączyć.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 21.08.2017

Godzina emisji: 16.30

kul/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:51
9 maja 2017 roku, w Dniu Europy, Czwórka zaprosiła Was na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, przebiegające pod hasłem "Twórz, działaj, włącz się". Program tego dnia to warsztaty, debata i koncert zespołu Lilly Hates Roses w ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIESEC. "Kształci młodych w duchu tolerancji"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:34
- Celem tej międzynarodowej organizacji studenckiej jest przekazywanie młodym ludziom zdolności liderskich. Powstała ona po II wojnie światowej, między innymi właśnie po to, aby zapobiegać tego rodzaju konfliktom - tłumaczyła w "Czacie Czwórki" Ola Jeż, koordynatorka programu Global Host w polskiej filii AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń