X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:51
9 maja 2017 roku, w Dniu Europy, Czwórka zaprosiła Was na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, przebiegające pod hasłem "Twórz, działaj, włącz się". Program tego dnia to warsztaty, debata i koncert zespołu Lilly Hates Roses w ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Ekipa Czwórki relacjonuje wydarzenia Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (PlenAir/Stacja Nauka/Czwórka)
  • Podsumowanie debaty w BUW-ie oraz rozmowa z wolontariuszami Klaudią Żmijewską i Mateuszem Waszczukiem (Czat Czwórki/Czwórka)
  • Koncert Lilly Hates Roses w ogrodzie BUW-u z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: View Apart/Shutterstock.com

Wydarzenie organizowane jest co dwa lata z inicjatywy Unii Europejskiej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt ma na celu zachęcenie młodzieży do angażowania się w akcje społeczne oraz organizacje pozarządowe. W tym roku europejskim hasłem przewodnim jest "Twórz, działaj, włącz się". W programie organizatorzy uwzględnili m.in. debatę: "Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni - współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim”.

Anna Salamończyk-Mochel Cyfryzacja otwiera i przełamuje przed nami granice wyobraźni. To są współczesne formy angażowania się. Ten prawdziwy wolontariat, który buduje solidarność między społecznościami zawsze będzie aktywny 

W audycji Patryka Kuniszewicza "Stacja Nauka" o godz. 12.00, Czwórka rozmawiała, między innymi, z Anną Salamończyk-Mochel, dyrektorką programu Erasmus+ i członkinią zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz z Malwiną Górecką, koordynatorką Europejskiego Tygodnia Młodzieży. - Młodość to stan ducha, dlatego właśnie Europejski Tydzień Młodzieży organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, skierowany jest do wszystkich tych, którzy wiedzą, że mają jeszcze dużo do zrobienia - mówiła Anna Salamończyk-Mochel. - Obecnie organizujemy 8. edycję Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Oprócz głównego hasła "Twórz, działaj, włącz się" w Polsce mamy też podhasło: "Sieć, wolontariat, solidarność". To czas, gdy młodzi z całej UE dyskutują nad przyszłością polityki młodzieżowej - zaznaczyła Malwina Górecka.            

Następnie w "Czacie Czwórki" po godz. 16.00 Maciej Oswald przedstawił nam wnioski z debaty w BUW-ie, podkreślając, iż "bez cyfryzacji nie powstanie nowoczesne społeczeństwo". W dyskusji na temat cyfryzacji i społecznego zaangażowania oraz cyfrowego wykluczenia uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji. Rozmowa była także okazją do podsumowania programów Erasmus i Erasmus+, które działają już od 30 lat. Ponadto w Czwórkowym studiu Piotr Firan rozmawiał z Klaudią Żmijewską i Mateuszem Waszczukiem, wolontariuszami Szlachetnej Paczki, którzy tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Młodzieży "Twórz, działaj, włącz się", przekuwają w działanie. 

Po godzinie 17.00 natomiast w ogrodzie BUW-u wystąpił duet Lilly Hates Roses, których koncert piosenek z gatunku indie pop transmitowaliśmy w Czwórce w pierwszej godzinie "TOP-u".

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich nagrań audycji z Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

***

materiały prasowe/jsz/mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
rozwiń zwiń