X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki powinien być post XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 15:42
Już 8 lat temu Kościół anglikański wezwał wiernych do zrezygnowania z używania urządzeń elektronicznych podczas postu. Według anglikańskich duchownych ma to być ukłon dla naszej planety. W ten sposób okres postu nabiera nowego, ekologicznego wymiaru. Jaki powinien być post XXI? O tym w audycji mówili ks. Marek Kotyński i filmowiec Maciej Syka.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/fongbeerredhot

W Kościele katolickim kończy się już okres czterdziestodniowego Wielkiego Postu, ale nadal trwamy w najważniejszym dla katolików czasie. To dobry moment, by zapytać, co tak naprawdę daje nam post?

- Przede wszystkim daje dystans do siebie. W poście nie chodzi o to, żeby zrobić z tego dietę. Na dietę przechodzimy dla własnej fizjologii i psychiki, co jest oczywiście bardzo cenne, ale to nie jest post. W poście chodzi o to, że dobieramy się do własnego wymiaru duchowego poprzez cielesność. To są dwa wymiary, których nie da się oddzielić. Intencja podejmowania postu jest tu bardzo ważna – powiedział ks. Marek Kotyński.  

W czasach, kiedy tempo życia jest zawrotnie szybkie i brakuje czasu na refleksje nad swoim życiem, ludzie coraz częściej decydują się na odpoczynek w głuszy, z dala od miasta, gdzie mogą usłyszeć swoje myśli. Okazuje się, że życie w świecie obfitości ludziom nie służy.

- Z mojej własnej obserwacji wynika, że jesteśmy zasypywani taką ilością bodźców, pokus, propozycji, że coraz więcej ludzi poszukuje odtrucia. Dominikanin o. Tomasz Pawłowski napisał taką słynną książkę Siła przebicia, w której pisał, że w poście chodzi o dokonanie transformacji pewnych rzeczy, przekształcenie na przykład podniecenia we wzruszenie. Post ma wielka siłę i może bardzo umocnić – przyznał Maciej Syka.

Dlaczego post musi zaboleć? Co daje człowiekowi autentyczne szczęście? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: ks. Marek Kotyński (redemptorysta), Maciej Syka (filmowiec, High Hope Films)

Data emisji: 27.03.2018

Godzina emisji: 15.08

abi/ac

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłączamy światło w ramach akcji "Godzina dla Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 12:42
Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF) jest inicjatorem akcji Godzina dla Ziemi. Od 2007 roku w ostatnią sobotę marca każdy ma możliwość oznajmienia, że zależy mu na przyszłości naszej planety. Wystarczy wyłączyć światło między 20.30 a 21.30. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenne przesilenie - wymówka czy stan chorobowy?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:10
Niektórzy uważają, że przesilenie wiosenne to świetna wymówka, żeby zwolnić tempo i odpocząć nieco od pracy. Tymczasem owa "przypadłość" ma swoją medyczną nazwę i objawia się nie tylko zmęczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Wójcicki: Nieprzeciętny to dla mnie ten, który zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 13:00
- Mogę nie znać się na kamieniach albo na malarstwie, ale umiem docenić pasję, która jest w człowieku - mówi Karol Wójcicki, jeden z jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń